Windows 10 vs Windows 8.1

Leon Dayı

Hectopat
Makaleler
9
Yer
İstanbul, Türkiye
RAM
8 GB RAM
SSD veya HDD modeli
KIOXIA-EXCERIA SATA SSD 240,0 GB
Ekran kartı
NVIDIA GeForce 9800 GT
Anakart
Gigabyte Technology CO Ltd.
İşlemci
Intel(R) Core(TM) i3 CPU 540 @ 3.07GHz
Biliyorsunuz ki şu an Windows 10 kullanıyorum. Windows 8.1'e geçmeyi düşünüyorum. Şu an Windows 10'dan memnunum ama biraz değişiklik istiyorum. Sizce geçmeli miyim? Sürücüler otomatik kuruluyor mu? Şimdi diyeceksiniz "yüklemene değmez, desteği yakında kesilecek" vs. ama sorun değil, kullanabilirim. Oyun olarak Minecraft ve Dragon Mania Efsaneleri oynarım. Onun dışında Edge'de YouTube'a girerim, Technopat'ı kullanırım veya dizi-film nadir izlerim.

Son düzenleme:
Biliyorsunuz ki şu an Windows 10 kullanıyorum. Windows 8.1'e geçmeyi düşünüyorum. Şu an Windows 10'dan memnunum ama biraz değişiklik istiyorum. Sizce geçmeli miyim? Sürücüler otomatik kuruluyor mu? Şimdi diyeceksiniz "yüklemene değmez, desteği yakında kesilecek" vs. ama sorun değil, kullanabilirim. Oyun olarak Minecraft ve Dragon Mania Efsaneleri oynarım. Onun dışında Edge'de YouTube'a girerim, Technopat'ı kullanırım veya dizi-film nadir izlerim.
Geçme.

Windows 8.1 desteğinin kesilmesine birkaç ay kaldı. Sistemin Windows 10'u rahat çalıştırır zaten boşuna macera arama derim. Sürücüler otomatik kurulmuyor ve DirectX 12 desteği de yok. Güncellemeleri de 2023 başında kesilecek.

Desteğinin kesilmesi benim için pek önemli değil. Evet Windows 10'u sistemim rahat çalıştırıyor ama ben biraz değişiklik istiyorum kısacası aynı şeyleri görmekten bunaldım. Ayrıca sürücüleri elle de kurabilirim veya Windows 10'daki gibi Update üzerinde otomatik arama seçeneği yok mu? Son olarak da bende şu an DirectX 12 var örneğin geçtiğim zaman uyumlu mu olmaz?

Desteğinin kesilmesi benim için pek önemli değil. Evet Windows 10'u sistemim rahat çalıştırıyor ama ben biraz değişiklik istiyorum kısacası aynı şeyleri görmekten bunaldım. Ayrıca sürücüleri elle de kurabilirim veya Windows 10'daki gibi Update üzerinde otomatik arama seçeneği yok mu? Son olarak da bende şu an DirectX 12 var örneğin geçtiğim zaman uyumlu mu olmaz?
Windows 8.1’de DirectX 12 özelliği yok ondan bahsediyorum. Sadece DirectX 12 ile açılan oyunları oynayamayacaksın mesela.

Windows Update sanırsam Driverları buluyordu ama ne kadarını bulup yükler bilemem. Kaç yılından kalma driverları yükler onu da bilemem.

Windows 8.1'de DirectX 12 özelliği yok ondan bahsediyorum. Sadece DirectX 12 ile açılan oyunları oynayamayacaksın mesela.

Oynadığım oyunları belirtmiştim. Minecraft ve Dragon Mania Efsaneleri onun dışında örneğin; Steam PUBG, ETS 2 veya RDR2 türü oyunları oynamıyorum. Bu oynadığım 2 tane oyun DirectX 12 istiyor mu hiç bilmiyorum.

SSD'im olmadığı için Windows 10'dan 8.1'e geçtim ve çok rahatladım. SSD'im olsa Windows 10'dan geri geçmezdim. 8.1'de sürücüleri otomatik kurmuyor ve Windows 10'a göre tek artısı RAM kullanımı. Kaldı ki Windows 10 oyunlarda onu biraz azaltıp optimize ediyor. İnternetin hızlıysa geç, her şeyi kur. İlk saatte Windows 10'u özleyeceğine eminim.

SSD'im olmadığı için Windows 10'dan 8.1'e geçtim ve çok rahatladım. SSD'im olsa Windows 10'dan geri geçmezdim. 8.1'de sürücüleri otomatik kurmuyor ve Windows 10'a göre tek artısı RAM kullanımı. Kaldı ki Windows 10 oyunlarda onu biraz azaltıp optimize ediyor. İnternetin hızlıysa geç, her şeyi kur. İlk saatte Windows 10'u özleyeceğine eminim.

Biraz değişiklik istiyorum kısacası aynı şeyleri görmekten bunaldım. Windows 10'u özleyeceğimi sanmıyorum.

Biraz değişiklik istiyorum kısacası aynı şeyleri görmekten bunaldım. Windows 10'u özleyeceğimi sanmıyorum.
Hocam değişiklik ne bekliyorsunuz? Yani emoji paketleri bile bulunmayan bir işletim sistemi. Bir çok şeyi kare veya dikdörtgen olarak göreceksiniz, emoji olarak görebildikleriniz için de keşke görmeseydim diyeceksiniz. En basit örneği bu. Geçin hemen geri döneceğinize eminim.

Geri
Yukarı