Celeron N2820 sistemde Windows 10 yavaş çalışıyor

southwest

Kilopat
RAM
4 GB DDR3
SSD veya HDD modeli
Kingston KC600
İşlemci
Intel Celeron N2820
Selam, ofis işlerinde kullanılan Toshiba Satellite C55-A-1tg model laptopa Kingston KC600 SSD aldım. Özellikleri:
• Intel Celeron N2820 işlemci.
• 4 GB RAM
• Kingston KC600 240 GB SSD.

SSD'yi bugün taktım ve Windows 10 kurdum. Anakarta gömülü SL lisansı olduğu için LTSB 2016 kurmak istemedim. Kurulumdan sonra Rehber: Windows 10/11 kurulumu sonrası yapılması gereken önemli ayarlar bu rehberi takip ederek gerekli ayarlamaları yaptım.

Windows Defender'ı Autoruns ile devre dışı bıraktım. CMD'den nihai performans kodunu girerek aktifleştirdim. Olmayan sürücüleri kurdum ancak bunları yapmama rağmen laptop 30 saniye gibi bir sürede açılıyor, Toshiba logosundan sonra "hoş geldiniz" kısmında uzun süre bekletiyor.

Şu an daha Chrome ve WinRAR dışında herhangi bir program yüklü değilken bile görev yöneticisine girdiğim ilk saniyelerde görev yöneticisinin CPU kullanımı %50'lerde gezip sonradan düşüyor. Laptopta asla bir SSD akıcılığı yok. Sizce LTSB 2016 kurup 150 TL'ye lisans mı alınmalı? Veya farklı çözüm yolları var mıdır? Teşekkürler.

Son düzenleme:
Selam, ofis işlerinde kullanılan Toshiba Satellite C55-A-1tg model laptopa Kingston KC600 SSD aldım. Özellikleri:
• Intel Celeron N2820 işlemci.
• 4 GB RAM.
• Kingston KC600 240 GB SSD.

SSD'yi bugün taktım ve Windows 10 kurdum. Anakarta gömülü SL lisansı olduğu için LTSB 2016 kurmak istemedim. Kurulumdan sonra Rehber: Windows 10/11 kurulumu sonrası yapılması gereken önemli ayarlar bu rehberi takip ederek gerekli ayarlamaları yaptım.

Windows Defender'ı Autoruns ile devre dışı bıraktım. CMD'den nihai performans kodunu girerek aktifleştirdim. Olmayan sürücüleri kurdum ancak bunları yapmama rağmen laptop 30 saniye gibi bir sürede açılıyor, Toshiba logosundan sonra "hoş geldiniz" kısmında uzun süre bekletiyor.

Şu an daha Chrome ve WinRAR dışında herhangi bir program yüklü değilken bile görev yöneticisine girdiğim ilk saniyelerde Görev Yöneticisi'nin CPU kullanımı %50'lerde gezip sonradan düşüyor. Laptopta asla bir SSD akıcılığı yok. Sizce LTSB 2016 kurup 150 TL'ye lisans mı alınmalı? Veya farklı çözüm yolları var mıdır? Teşekkürler.

İşlemci sıkıntı çıkartıyor bence. LTSB 2016 sürümüne geçersen daha akıcı olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı