Celeron N3350 sistem oyuna girince işlemci hızı 1.3 GHz oluyor

TheHotChili

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. İşlemcim masaüstünde 2.30 GHz ile çalışıyor ancak bir uygulama veya oyun açtığımda CPU kullanımı %100 olsa da hız yarı yarıya düşüyor 1.3 GHz civarına. Ne yapmam? Gerek birçok program kurdum ancak olmadı nerede yanlış yapıyorum? Yardımcı olursanız sevinirim. Bir program veya oyun açtığımda sanki her şey ağır çekime giriyor, çok yavaşlıyor. Ancak bilgisayarda ısınma sorunu yok.

CPU: Celeron N3350.
RAM: 4 GB DDR4.
SSD: 128 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı olay, eski bilgisayarımda başıma gelmişti. Bir tek Cyberpunk oynarken, işlemci, GHz'lerden MHz'lere düşüyordu. En son bende formatlayarak çözmüştüm.

Abi Arçelik firmasından aldım 2399 TL'ye.
Geçen ay indirimde 3000 TL'ye Ryzen işlemcili laptop aldım. Keşke sorsaydın belki daha iyi bir cihaz önerirdik. O laptop ile hiçbir zaman doğru düzgün oyun oynayabileceğini sanmıyorum.

Geçen ay indirimde 3000 TL'ye Ryzen işlemcili laptop aldım. Keşke sorsaydın belki daha iyi bir cihaz önerirdik. O laptop ile hiçbir zaman doğru düzgün oyun oynayabileceğini sanmıyorum.
Keşke abi, ben zaten istemedim babam zorla aldı ya bunu alırsın ya da sana bilgisayar yok dedi yoksa ben ne ile karşılaşacağımın az çok farkındaydım. Neyse teşekkürler destekleriniz için pes ettim ben. :(
Bilgisayarın linkini atar mısın?
Bu arada kusuruma bakmayın metroya binmiştim cevap veremedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı