[CEMU Emulatör Bayonetta 2] Monster Tulpar T7 v19.5 testi

Odyofil

Kilopat
Makaleler
9
Daha fazla  
Merhaba bu gün içinde Wii U oyunlarından biri olan bayonetta 2 oynamak istedim, biraz araştırma sonucu cemu isimli emulatör yardımı ile oynandığını gördüm. Oyunu yükledim ve emulatör yardımı ile açtım. Karşıma çıkan sonuç pek beni tatmin etmedi...
Zaman zaman oyunun çökmesi arada sırada giren droplar ve uzun süreli donmalar beni pek rahatsız etmese de oyun içinde sesin 5 saniye civarı erken gelmesi beni bayağı sinirlendirdi. Bu ses gariptir ki ana menüde normal bir şekilde çalıştı. İnternet de çok fazla bu sorunları çözmek için makale ve video var ama hepsi CEMU'nun eski sürümüne göre yapılmış. (Bendeki sürümü 1.17.3)
Yeni sürüm ile alakalı bilgisi olan veya ayarları nasıl yapmam gerektiğinde yardımcı olabilen var ise ve yardım edebilirse mutlu olurum, iyi forumlar!

Video;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

CEMU ayarları;
cemu bayo.PNG

Not: Yarın The Legend of Zelda: Breath of the Wild oyunu içinde bir paylaşım yapacağım. İyi günler!

CEMU bence henüz son kullanıcıya tam olarak uygun değil. Uzun süredir performans sorunları var. Düşük sistemler için ise tam bir facia. Onun dışında açabildiğiniz için tebrik ederim.

Cemu bence henüz son kullanıcıya tam olarak uygun değil. Uzun süredir performans sorunları var. Düşük sistemler için ise tam bir facia. Onun dışında açabildiğiniz için tebrik ederim.

Teşekkür ederim yorumunuz için.

Vulkan kullanın opengl yerine. Ayrıca cemuda hala performans sorunları var. Bir de videoyu silmişsiniz sanırım.

Vulkan kullanın opengl yerine. Ayrıca cemuda hala performans sorunları var. Bir de videoyu silmişsiniz sanırım.
Evet videoda fark etmeden 720p çözünürlükte açmışım o nedenle sildim, 4k da videosunu geri yükleyeceğim.

Bu cihaz ile Zelda Breath of the Wild 45-60 FPS 1080p yüksek ayarlarda oynayabildim. Gayet akıcıydı. Switch'e sahip bir arkadaşım Switch'ten daha akıcı olduğunu ve iyi göründüğünü söyledi.
Precompiled texture'lar olmadan oynamanızı önermem. Yoksa her saniye drop girer.
Oyunda sorun yaşadığım tek yer Thunderblight Ganon'ın olduğu yerdeydi. Bir bug'dan dolayı boss kayboluyordu. Onu da bir iki ayar ile çözdüm.
Bence Zelda adına eğer son nesil i5-i7 bir işlemciniz var ise CEMU gayet kullanıcıya uygun bir emülatör.

**Eklemeyi unutmuşum. Bir de dağ tepelerinde özellikle karlı bölgelerde yerlerde kırmızı, sarı, mavi texture kaplamaları oluşuyor. Rahatsız edici bir şey değil. İlk defasında yerdeki çiçekler sanmıştım. Oynanışa ya da diğer bölgelere bir etkisi yok.

Bu cihaz ile Zelda Breath of the Wild 45-60 FPS 1080p yüksek ayarlarda oynayabildim. Gayet akıcıydı. Switch'e sahip bir arkadaşım Switch'ten daha akıcı olduğunu ve iyi göründüğünü söyledi.
Precompiled texture'lar olmadan oynamanızı önermem. Yoksa her saniye drop girer.
Oyunda sorun yaşadığım tek yer Thunderblight Ganon'ın olduğu yerdeydi. Bir bug'dan dolayı boss kayboluyordu. Onu da bir iki ayar ile çözdüm.
Bence Zelda adına eğer son nesil i5-i7 bir işlemciniz var ise CEMU gayet kullanıcıya uygun bir emülatör.

**Eklemeyi unutmuşum. Bir de dağ tepelerinde özellikle karlı bölgelerde yerlerde kırmızı, sarı, mavi texture kaplamaları oluşuyor. Rahatsız edici bir şey değil. İlk defasında yerdeki çiçekler sanmıştım. Oynanışa ya da diğer bölgelere bir etkisi yok.
Konu açmak yerine buradan yazayım. Zelda'yı nereden indirdiniz hocam Wii U USB Helper programından mı ?

Yeni konular

Geri
Yukarı