Çene ileriliği

RexyLol

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba size bir sorum var benim alt çenem biraz değil bayağı önde bu yüzden yan profilim iğrenç ve bayağı dalga geçen oldu liseye başladığımdan beri çok kötü bir durum anlatirken bile kendimi tutamadıgım oluyor bu alt çene ameliyatla düzeltilir mi ve bunu devlet yapiyor mu büyük ihtimal yapmiyordur ama bir sorayım dedim. Yaş ilerledikçe oturur mu bilmiyorum ben 15 yaşındayım benim yaşıtlarımda bu durumu görmüyorum çok üzüyor bu durum beni bir cevaplarsaniz sevinirim.

Çene ameliyatıyla düzeltilmesi mümkün fakat devletin yapıp yapmadığını ben de bilmiyorum. 15 yaşındayken bunu yapmakta bence doğru olmayabilir çünkü kemik gelişimi hala devam ettiği için çenenin son durumu ne olur belli olmaz. Doktora danışırsanız en doğru bilgiyi o size verecektir.

Belli tedavi yöntemleri var benim de sana benzer bi durumum vardı üst çenem dardı bundan dolayı alt çenem öndeydi 12 yaşında ağlaya ağlaya ortodontiste gitmiştim ve ağzıma damaklık gibi bir şey takıldı şuan iyi ki gitmişim diyorum. Bence çok beklemeden hemen bi ortodontiste görünmelisin.

Belli tedavi yöntemleri var benim de sana benzer bi durumum vardı üst çenem dardı bundan dolayı alt çenem öndeydi 12 yaşında ağlaya ağlaya ortodontiste gitmiştim ve ağzıma damaklık gibi bir şey takıldı şuan iyi ki gitmişim diyorum. Bence çok beklemeden hemen bi ortodontiste görünmelisin.
Bir sorum daha olacak bu ortodontist dedigimiz sey para aliyormu?

Bir sorum daha olacak bu ortodontist dedigimiz sey para aliyormu?
Devlette doktor bulabilirsen malzeme fiyatına yaparlar ama onlar da ithal olduğundan çok düşük bir tedavi ücreti çıkmayabilir. En iyi bilgiyi doktorunuz verir tabi. Özelde ise şu an 1000-1500 doları bulabileceğini düşünüyorum toplam tedavinin. Muayene için çok para almazlar ama, en azından bir bilgi al derim.

Devlette doktor bulabilirsen malzeme fiyatına yaparlar ama onlar da ithal olduğundan çok düşük bir tedavi ücreti çıkmayabilir. En iyi bilgiyi doktorunuz verir tabi. Özelde ise şu an 1000-1500 doları bulabileceğini düşünüyorum toplam tedavinin. Muayene için çok para almazlar ama, en azından bir bilgi al derim.
tamam bi düşüneceğim aileden izin almak biraz zor ama bir şekilde yapacağım insanlar cok kötü liseye basladigimdan beri kaç kere dalga gectiler kim bilir

Geri
Yukarı