Çeneden gelen ses neden kaynaklı olabilir?

20'lik dişiyle ilgili olduğunu bende bi ara düşündüm. Henüz hala diş etini yarmakla meşgul. 22 yaşındayım ve senelerdir çıkmadı
Dediğim gibi ben yatış şeklimden olduğunu düşünüyorum zira bu problem bende yıllardır var ama 20'lik dişlerinin de etkilediğini düşünüyorum.
Bende de üst kısımdakiler problemsiz olarak çıksa da alt dişler yarı gömülü olarak çıktı. Çene cerrahı sinirlere denk geldiği için biraz daha beklememi ve sinirlerden kurtulursa öyle çektirmemi aksi takdirde dudak, dil gibi kısımlarda kalıcı his kaybı yaşayabileceğimi söyledi.
Sizin de bu konuda bir probleminiz varsa yani dişleriniz rahatça çıkmıyorsa bir film çektirmenizi ve dişlerin ne durumda olduğunu öğrenmenizi tavsiye ederim.

Bende de aynı durum var 16 yaşımdayım 2 alt 20'lik dişim çekildi. Dişlerimde ciddi çarpıklık var ve tel takıyorum. Yaklaşık 9 aydır da çenemin sağ tarafından klik sesleri geliyor ve eğik açılıyor. Söyle tarif edeyim, ilk başta gayet normal fakat 3 parmak kadar açtıktan sonra sağa kayıp klik sesi çıkartıyor hala sorunu çözemedim. Tam açtığımda sağ taraf daha aşağıda kalıyor. Yaklaşık 3 ay oncesine kadar da sabahları kilitleniyordu. Doktor dişlerim çarpık olduğu ve 12 yas dislerim tam çıkmadığı için plak yazmaya pek yanaşmadı. Tavsiyeniz var mı?

Bende de aynı durum var 16 yaşımdayım 2 alt 20'lik dişim çekildi. Dişlerimde ciddi çarpıklık var ve tel takıyorum. Yaklaşık 9 aydır da çenemin sağ tarafından klik sesleri geliyor ve eğik açılıyor. Söyle tarif edeyim, ilk başta gayet normal fakat 3 parmak kadar açtıktan sonra sağa kayıp klik sesi çıkartıyor hala sorunu çözemedim. Tam açtığımda sağ taraf daha aşağıda kalıyor. Yaklaşık 3 ay oncesine kadar da sabahları kilitleniyordu. Doktor dişlerim çarpık olduğu ve 12 yas dislerim tam çıkmadığı için plak yazmaya pek yanaşmadı. Tavsiyeniz var mı?
Birebir aynı durum. Ama hala çözüm yok. Çenemi çok açmamaya çalışıyorum ama illaki yemek yerken ses geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı