Cep telefonunda marka tercihiniz hangisi olurdu?

Telefonda Marka Tercihiniz

• Samsung

Oy: 19 46,3%
  • Apple

Oy: 17 41,5%
  • Xiaomi / Redmi / Poco

Oy: 4 9,8%
  • Huawei

Oy: 0 0,0%
  • Honor

• Oppo/Realme

Oy: 1 2,4%
  • Tecno

• Vivo

• Oy verenlerin toplamı
    41

LeonScottKennedy

Hectopat
Daha fazla  
Technopat'taki insanların ellerindeki bütçe göz önüne alınmadan, bir cep telefonu alacak olsa hangi markadan yana olduğunu öğrenmek adına ufak bir anket etkinliği oluşturdum.
Ben başlıyorum:

Kişisel tercihim Samsung olurdu. Nedenlerim ise:
Android'in kralı. Kamerası en iyilerden olup, 100X telefoto gibi çarpıcı özellikleri var. Keza yazılımı en seri ve en stabil Android'dir. Ekran, malzeme kalitesi olarak da başarılı.

Siz de tercihinizi oy verip, dilerseniz nedenlerini sıralayabilirsiniz.
(Bu anket herhangi bir tartışma veya marka fanatikliği gözetmez)

Son düzenleyen: Moderatör:
2018 başında aldığım iPhone X hala taş gibi. Bataryası zamanla öldü. Onu değiştirince eski performansına döndü.

Apple'dan şaşmam. Çekmecenin bir kenarında duran iPhone 7 ve 6S hala yeni Android'lere taş çıkaracak düzeyde hızlı.
Hızını bilmem ama benim de 2014'te aldığım S3 Mini hâlâ çalışıyor. Batarya ölü kariyeri; bir kere tuvalete düşmek, kırık ekran, yan sanayi batarya, bozuk sarj soketi 🤣 Hâlen ayakta.

Tercihim iPhone.
Hava durumu uygulamasını çok seviyorum.
Hava durumu aslında kulağa gerçekten tuhaf bir gerekçe gibi geldi 😅

Stabilite için Apple, fiyat için Samsung diyebilirim. Samsung'un orta seviye telefonları da kullanılabilir düzeyde oluyor ama Apple bu fiyatlarda telefon çıkarmıyor hep en üst seviyelerini piyasaya sürüyor.
Aslında iPhone'larda yıllardır meşhur olan stabilite mevzusunu Samsung, Apple'a göre geç de olsa tamamen yakaladı. One UI çok hızlı ve donma, bug olmuyor. Hız testi videolarında da Samsung-Apple rakip modeller karşılaşmasında Samsung sürekli daha hızlı oluyor. Apple'ın yakında tek tercih sebebi elma logosu olacak gibi.

Hızını bilmem ama benim de 2014'te aldığım S3 mini hâlâ çalışıyor. Batarya ölü kariyeri; bir kere tuvalete düşmek, kırık ekran, yan sanayi batarya, bozuk şarj soketi 🤣 hâlen ayakta.

Hava durumu aslında kulağa gerçekten tuhaf bir gerekçe gibi geldi 😅

Aslında IPhone'larda yıllardır meşhur olan stabilite mevzusunu Samsung, Apple'a göre geç de olsa tamamen yakaladı. One UI çok hızlı ve donma, bug olmuyor. Hız testi videolarında da Samsung-Apple rakip modeller karşılaşmasında Samsung sürekli daha hızlı oluyor. Apple'ın yakında tek tercih sebebi elma logosu olacak gibi.

Kendi cihazın olduğu için diyorsun. Elimde çok eski Samsung'larda var (S3 mini Grand duos S3 Neo) yeni Samsung'larda var (S9 Plus A34 A32 A22) @irsuya hocam bilir onunla normaldede tanışıyoruz (sanaldan). S3 mininin taş gibi çalıştığı falan yok kamerasında makro falan var aslında ama 11 yaşında telefon ve Android. Şişince kasıyor. One UI optimizasyon konusunda berbat. Çok özelliği var çünkü saf Android'dir asıl hız ve performans. Samsung ise bir sürü özellik ekliyor fakat S23 ultrada kamera uygulamasını açarken simgelerin büyüyüp bir iki takılmayla açmasına sebep olabiliyor. Videosunu bulursam atayım.

Geri
Yukarı