CertificateServicesCleint-CertEnroll / Olay 86 Hatası

agesblue

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: Msi b550m pro-vdh wifi
İşlemci: Amd Ryzen 5 5600g
İşlemci Soğutucu: Amd Wraith Prism
Ekran Kartı: Sapphire pulse Amd Radeon Rx 6700 Gaming OC 10G GDDR6
Ram: XPG Spectrix D41 2x16gb DDR4 3600mhz cl18
Ssd 1: Samsung 970 Evo Plus 1tb Nvme m2
Ssd 2: Gigabyte GP-GSM2NE3512GNTD 512gb Nvme m2
Kasa: Bitfenix Nova Mesh NSE-300-KKGSK-4A Tempered Glass ARGB
Psu: Deep Cool PK750D 750 W 80+Bronze
RAM
2x8 gb Hyperx Predator 3200 MHz CL16
SSD veya HDD modeli
Gigabyte GP-GSM2NE3512GNTD 512 GB M2 SSD
Ekran kartı
Sapphire Pulse AMD Radeon RX 6700 Gaming OC
Anakart
MSI B550m Pro-vdh Wı-Fi
İşlemci
Ryzen 5 5600G
Merhaba. Windows 11 Home kullanıyorum. Sistemi her yeniden başlattığımda olay görüntüleyici de bu hatayı görüyorum. Şu ana kadar denemediğim bir şey kalmadı. Sadece BIOS'tan TPM'yi kapattıktan sonra hata çıkmıyor. Başka harici bir çözümü yok mudur bunun? İlla Windows 10'a geri mi dönmek gerekiyor? Çünkü AMD forumlarında bile çözüm için bundan bahsedilmiş.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-05-23 144100.jpg
    Ekran görüntüsü 2023-05-23 144100.jpg
    198,1 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, aynı sorunu bende almaktayım, oyun oynarken vb durumlarda birden kendi kendine ekran gidiyor ve kendi kendine restart atıyor. Çözümüne gelecek olursak bu sorunu yaklaşık olarak iki ay araştırdım ve kendi bulduğum çözüme göre bir şekilde elindeki ekran kartından kurtulup NVIDIA'a geçiş yapman olacaktır. Bende aynı çözüm yolunda ilerleyeceğim 😇

Merhaba, aynı sorunu bende almaktayım, oyun oynarken vb durumlarda birden kendi kendine ekran gidiyor ve kendi kendine restart atıyor. Çözümüne gelecek olursak bu sorunu yaklaşık olarak iki ay araştırdım ve kendi bulduğum çözüme göre bir şekilde elindeki ekran kartından kurtulup NVIDIA'a geçiş yapman olacaktır. Bende aynı çözüm yolunda ilerleyeceğim 😇
Bende oyundan atma, reset falan olmuyor. Sadece ilk yeniden başlat dediğimde olay görüntüleyicisinde bu hata cikiyor. Last of us oynuyorum 1080p ultra ayarlarda. Çok olmamakla birlikte bazen fps drop giriyo 1sn gibi bazende ses takılması. Anladığım kadarıyla bu da ftpm den dolayı imiş. Çok rahatsız ederse ilk etapta ftpm kapatıp Windows 10 a dönüş yapacağım.

Bende oyundan atma, reset falan olmuyor. Sadece ilk yeniden başlat dediğimde olay görüntüleyicisinde bu hata cikiyor. Last of us oynuyorum 1080p ultra ayarlarda. Çok olmamakla birlikte bazen fps drop giriyo 1sn gibi bazende ses takılması. Anladığım kadarıyla bu da ftpm den dolayı imiş. Çok rahatsız ederse ilk etapta ftpm kapatıp Windows 10 a dönüş yapacağım.
Eğer yaparsanız buraya dönüşünü sağlar mısınız, ona göre bende dönüş yapayım

Vallahi bende de Şöyle Bir Sorun Var: Sadece FIFA 23 oynarken bir anda ekran donuyor, ekran daha sonra HDMI sinyal yok diyor. Ekran gidiyor, klavye ve farenin RGB ışıkları sönüyor ama kasa çalışmaya devam ediyor ve bilgisayarı restartlayana kadar ekran gelmiyor.
Formatladım, sürücüleri tekrar tekrar kaç kez kurdum ama olmadı olay görüntülüyücüsünden baktım hata (86) kodu veriyor. Yardım edebilirseniz sevinirim,

İşlemci
1 X AMD Ryzen 5 2600X Tray Soket AM4 3.60GHz 19MB Kutusuz İşlemci
Anakart
1 X ASUS Prime A320M-F AMD A320 Soket AM4 DDR4 3200(OC)MHz mATX Gaming Anakart
Bellek
1 X Team Elite 8 GB (1x8GB) DDR4 3200MHz CL22 Siyah RAM (Bellek) - TED48G3200C2201 (45961)
Ekran Kartı
1 X ASUS Radeon RX 580 8 GB OC GDDR5 256 Bit Gaming Ekran Kartı
SSD
1 X Adata SU630 ASU630SS-240GQ-R 240GB 520/450 MB/s SATA3 2.5
Kasa
1 X Frisby FC-9315G 600W Dahili PSU'lu USB 3.0 4xRGB Fan ATX Mid-Tower Kasa
Ekstra Disk
1 X WD Blue WD10EZEX 1TB SATA3 7200 RPM 64 MB hard disk (21092)

Bios tan tpm kapatınca olay 86 hatası vermiyor denendi. Bu sorunlarla alakalı değil Sistemde ram, psu, disk değişimi yaptım. Yeniden formatladim ama olay 86 hatası yeniden başlatma yaptığım anda yine çıkıyor. Şimdilik böyle devam ediyorum. İşlemci PBO kapalı, Ekran kartı undetvoltlu kullanıyorum. 5-7 fps karşılığında 10 ar derece düşük sıcaklıkta kullanıyorum. Sıvı soğutmaya geçeceğim, fakat ram lar xpg marka rgb leri çok yüksekte yapıyor. Uyan sıvı soğutucu bulamıyorum

Vallahi bende de Şöyle Bir Sorun Var: Sadece FIFA 23 oynarken bir anda ekran donuyor, ekran daha sonra HDMI sinyal yok diyor. Ekran gidiyor, klavye ve farenin RGB ışıkları sönüyor ama kasa çalışmaya devam ediyor ve bilgisayarı restartlayana kadar ekran gelmiyor.
Formatladım, sürücüleri tekrar tekrar kaç kez kurdum ama olmadı olay görüntülüyücüsünden baktım hata (86) kodu veriyor. Yardım edebilirseniz sevinirim,

İşlemci
1 X AMD Ryzen 5 2600X Tray Soket AM4 3.60GHz 19MB Kutusuz İşlemci
Anakart
1 X ASUS Prime A320M-F AMD A320 Soket AM4 DDR4 3200(OC)MHz mATX Gaming Anakart
Bellek
1 X Team Elite 8 GB (1x8GB) DDR4 3200MHz CL22 Siyah RAM (Bellek) - TED48G3200C2201 (45961)
Ekran Kartı
1 X ASUS Radeon RX 580 8 GB OC GDDR5 256 Bit Gaming Ekran Kartı
SSD
1 X Adata SU630 ASU630SS-240GQ-R 240GB 520/450 MB/s SATA3 2.5
Kasa
1 X Frisby FC-9315G 600W Dahili PSU'lu USB 3.0 4xRGB Fan ATX Mid-Tower Kasa
Ekstra Disk
1 X WD Blue WD10EZEX 1TB SATA3 7200 RPM 64 MB hard disk (21092)
Windows 11 mi kullanıyorsunuz. Evet ise maalesef olay 86 için başka bir yöntem görünmüyor şuanda. Sinyal yok sorunu daha önce benzer şekilde başıma geldi. Ekran kartının displayport yuvası. Kasa çerçevesine çok yakın olduğu için kablo tam oturmuyormus. Dekupaj ile çerçeveyi genişleterek kesmiştim, sorunum çözülmüştü

Son düzenleme:
BIOS'tan TPM kapatınca olay 86 hatası vermiyor denendi. Bu sorunlarla alakalı değil sistemde RAM, PSU, disk değişimi yaptım. Yeniden formatladim ama olay 86 hatası yeniden başlatma yaptığım anda yine çıkıyor. Şimdilik böyle devam ediyorum. İşlemci PBO kapalı, ekran kartı undetvoltlu kullanıyorum. 5-7 FPS karşılığında 10'ar derece düşük sıcaklıkta kullanıyorum. Sıvı soğutmaya geçeceğim, fakat RAM'lar XPG marka RGB'leri çok yüksekte yapıyor. Uyan sıvı soğutucu bulamıyorum.

Windows 11 mi kullanıyorsunuz. Evet ise maalesef olay 86 için başka bir yöntem görünmüyor şu anda. Sinyal yok sorunu daha önce benzer şekilde başıma geldi. Ekran kartının DisplayPort yuvası. Kasa çerçevesine çok yakın olduğu için kablo tam oturmuyormus. Dekupaj ile çerçeveyi genişleterek kesmiştim, sorunum çözülmüştü.

Eğer mümkünse Windows 10'a dönüş yapmanızı öneririm diğer arkadaşımın sisteminin çok iyi olmasına rağmen başka bir çözüm bulamadık, akabinde kendisi Windows 10'da kullanıyor ve şuna için bir hata vb bir durum yaşamadı.

Eğer mümkünse Windows 10'a dönüş yapmanızı öneririm diğer arkadaşımın sisteminin çok iyi olmasına rağmen başka bir çözüm bulamadık, akabinde kendisi Windows 10'da kullanıyor ve şuna için bir hata vb bir durum yaşamadı.
Pc yi sadece oyun amaçlı kullandığım için stabilite benim için daha önemli. Yoksa Windows 10 olmuş 11 olmuş bana pek bi önemi yok. Windows 10 ile deneyimledim zaten sıkıntı yok. Yeni ssd ye format atarken usb de hazırda Windows 11 olduğu için direkt onu kurdum. Bu aralar çok vakit ayiramıyorum. Çokta sıkıntı yaratmıyor, ama tabiki İlk fırsatta tekrardan 10 a dönüş yapmayı düşünüyorum

PC'yi sadece oyun amaçlı kullandığım için stabilite benim için daha önemli. Yoksa Windows 10 olmuş 11 olmuş bana pek bir önemi yok. Windows 10 ile deneyimledim zaten sıkıntı yok. Yeni SSD'ye format atarken USB de hazırda Windows 11 olduğu için direkt onu kurdum. Bu aralar çok vakit ayiramıyorum. Çok da sıkıntı yaratmıyor, ama tabii ki ilk fırsatta tekrardan 10'a dönüş yapmayı düşünüyorum.

W 10'da dönüş yaptıktan sonra geri bildirim yapmayı unutmayın lütfen.

Windows 10'a dönüş yaptım ve yine aynı hatayı verdi bende.

Son düzenleme:

Windows 10'a dönüş yaptım ve yine aynı hatayı verdi bende.
Tpm kapalı mı

Yeni konular

Geri
Yukarı