Çözüldü Çeşitli Mavi Ekran Hataları

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşletim sistemi
Windows 10

aerolona

Kilopat
Makaleler
6
Daha fazla  
Konuyu tekrar açıyorum ama bu sefer daha hazırlıklı geldim . Şu ana kadar aldığım tüm mavi ekran hatalarını bir dosyada topladım. Ayrıca denediğim yöntemler şöyle;
  1. Bellekleri Memtest86 yazılımı ile test ettim.
  2. Temiz Windows 10 kurulumu yaptım.
  3. Belleklerin yerlerini değiştirdim.
  4. Güç planını Dengeli olandan AMD Ryzen Balanced'a aldığım zaman bu sorun olmuyor.
  5. Sistemde yeni değişen tek parça işlemci R5 1600'den R5 3600'e.
  6. HDD Bad Sector, yazma ve okuma testleri yapıldı.
  7. HDD'nin gücünü kestim yine oldu, HDD'den olduğunu sanmıyorum.
  8. Chipset, Ekran kartı vb. sürücülerin hepsi kurulu ve güncel.
  9. XMP kapalı test ettim.
  10. BIOS en güncel sürüm.
  11. Ayrıca BIOS'tan Core Performance Boost kapattığım zamandada bu hataları almadım.
  12. Bellekler teker teker denendi.
  13. sfc /scannow ve chkdsk gibi komutlar yapıldı herhangi bir sorun bulunamadı.
Umuyorum ki mavi ekran hatalarında bilgili kişiler bu sorunu daha iyi anlayabilirler. Teşekkürler. Minidump ve MemTest86 sonucu dosyanın içindedir. Şu anda anakart ve belleklerden şüpheleniyorum. Şimdi baktım da anakart Memtest86'da B450 Tomahawk çıkmış ancak benim anakart A320.

Anakart: Gigabyte A320M-S2H

Son düzenleme:
Çözüm

DISM kodlarını yazın. Hocamın dediklerini yapın. @Enes3078

Ekstra olarak Windows Defender devre dışı bırakır mısın?

Son olarak kayıt defterinde şu Start yazan değer 3'tü 4 yaptım ve 1 saattir sorunsuz kullanıyorum hocam çözüldü diyebiliriz. Tekrar olursa tabii dönerim bakalım. Kendime çözüldü vermek garip olacak . Bu yöntem için @Uton hocama teşekkürlerimi iletiyorum.

USB 3.0 ya da USB 3.1 portlarına bağlı cihazları çıkarın ve farklı portlara takın. Ayrıca XMP açmayı deneyin. Son olarak da RAM'leri 2. ve 4. portlara takılı halde kullanın.

USB 3.0 ya da USB 3.1 portlarına bağlı cihazları çıkarın ve farklı portlara takın. Ayrıca XMP açmayı deneyin. Son olarak da RAM'leri 2. ve 4. portlara takılı halde kullanın.

Hocam sağ ol yardım için, XMP açıkken de oluyor bu sorun. RAM slotu olarak maalesef anakart 2 slot ve tam dolu şekilde şu an. USB 3.0 portlarında bağlı olarak arka tarafta bir tek klavye ve fare var farklı portlarda deneyeceğim şimdi. Ön tarafta ise sadece kulaklık var.

Anladım. Siz en iyisi o portları kullanmayın bir süre. Şimdilik USB 2.0 portlarından devam edin. Sorun çözülmezse yeni minidump dosyalarınızı paylaşırsınız artık. Çözülürse de bildirmeyi unutmayın lütfen.

Farklı portlara aldım yine oldu az önce şöyle paylaşayım minidump dosyasını.

1) Steel Series HID kaldırın.

2) Klavye ve fareniz oyuncu ürünü ise sürücülerini yükleyin. Değilse de başka USB portuna takın.

Bu arada USB portlarına hangi cihazlar bağlı? Çünkü sorunlar bunlarla alakalı.

Hemen kaldırıyorum ve sürücülerini yüklüyorum hocam, klavye vallahi ucuz bir ürün Driver'ı olduğunu bile sanmıyorum . Farem SteelSeries Rival 300. USB'ye dediğim gibi sadece 2 cihaz bağlı bunlar klavye ve fare sadece. Jak girişi olarak da kulaklığım var. Klavye Trust'ın klasik bir klavyesi.

@Enes3078 Hocam dediklerinizi yaptım tekrar oldu yine paylaşıyorum.

Problem çıkaranlar bunlar olabilir mi? Ayriyeten 2 tane tane mavi ekran aldım onları da paylaşıyorum.

DDU ile ekran kartı sürücüsünü güvenli mod da kaldırıp bu sefer 20.9.10 sürücüsünü kurdum ama sorun devam ediyor.

HDD'ye temiz kurulum yaptım aynı şekilde sorun devam ediyor. R5 1600 kullanırken bir sorun yoktu. Bence anakart yeterli gelmiyor bu işlemciye.

@Enes3078 hocam ne diyorsun garantiye yollayayım mı? 14 gün olmadı daha alalı.

Yeni minidump için.

@283156 buyurun hocam bu benim konu bir üstede yeni minidump dosyam var.

DRAM üreticisinin farklı olması uyumsuzluk nedeni çıkarır mı acaba?

Dosya Ekleri

• 1603528386842.png
    33,7 KB · Görüntüleme: 25
CPU-Z'yi kaldırın. Mavi ekran sorunu düzeldiğinde tekrar yükleyebilirsiniz.

RAM'lerinizde hata yok.

Ekran kartınızın sürücüleri güncel değil gösteriyor. Siz güncelledim dediniz. Tekrar kontrol edebilir misiniz?

Ses sürücülerini güncelleyin. Realtek Audio sürücülerini güncelle. Sonra detay vereceğim.
Eki Görüntüle 714445
Eki Görüntüle 714446
DRAM üreticisinin farklı olması uyumsuzluk nedeni çıkarır mı acaba?
Çıkartma şansı var.

Tamamdır hocam sağ olun, Ekran kartı sürücüleri güncel bu arada 20.9.1 WHQL onaylı. Ses sürücülerini güncelledim az önce. CPU-Z kaldırdım.

Tamamdır hocam sağ olun, Ekran kartı sürücüleri güncel bu arada 20.9.1 WHQL onaylı. Ses sürücülerini güncelledim az önce. CPU-Z kaldırdım.
RAM markaları farklı mı?

BİOS güncel mi? Ben güncel olmadığını gördüm. O yüzde BİOS günceller misin?
Buradan BİOS güncelleyebilirsiniz.

Eğer nasıl güncellerim derseniz. Bu videoda anlatılmış.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…