R5 2600 sistemde çeşitli mavi ekran hataları

İşletim sistemi
Windows 10

ALGANX

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar. Sistemim: RX580, AMD Ryzen 5 2600, Corsair 8x2 3000MHz, Gigabyte B450M.

Öncelikle merhaba, yaklaşık 3 gündür bilgisayarım inanılmaz derecede mavi ekran hataları almaya başladı.
Sırasıyla aldığı hata kodlarını sizlere aktaracağım;

1- SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED. Bu hatadan sonra bilgisayarımı açtım MEMORY_MANAGEMENT hatası aldım tekrar açtım SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION hatası aldım. Bu hataları internetten araştırdım sorun SSD veya hard diskimde olabileceğini gördüm. HD Tune programı ile tarattığımda iki yerinde problem olabileceğini düşündüm sonra BIOS'umu güncelledim ve dedim ki hata SSD'de olabilir format atayım kendisine gelir. Bu sırada aratırken hataları Valorant oynayan arkadaşlarda aynı hataları aldığını gördüm Valorant'ı silip tekrar kurdum belki faydası olur diye.

2- Format attıktan sonra bu sefer QUOTA_UNDERFLOW hatasını ve PFN_LIST_CORRUPT hatası yedim dedim o zaman sorun SSD'de olduğunu düşündüm SSD'yi söktüm çıkarttım hard diske kurdum Windows'u. Bir problem yok gibi gözüküyordu. Bir gün içerisinde tekrar normal bilgisayarım açıkken MEMORY_MANAGEMENT hatası yedim. Araştırdığımda ise RAM'den kaynaklı hata olabileceğini söylediler. RAM'lari çıkarttım ve soketlerini üfledim RAM'leri üfledim sonra Windows'dan sistem yapılandırmasından bellek taratma yaptım bir problem çıkmadı. Sonra Memtest86 taramasına soktum bir sorun çıkmadı.

Sorun sizce ne olabilir? Gerçekten artık anlayamıyorum ne yapmam gerekli olduğunu. RAM'lerin soketini üfledikten sonra tarama işlemini yaptıktan sonra bilgisayarı yeni açtım herhangi bir oyuna vs girmedim durup dururken zaten mavi ekran atmıyor onu da biliyorum. Sizce sorun ne olabilir? Yardımlarınızı bekliyorum, teşekkür ederim şimdiden herkese.

Son düzenleyen: Moderatör:
Minidump dosyalarını paylaşın.

Minidump dosyalarını paylaşın.
Google Drive'la Tanışın – Tüm dosyalarınız için tek bir yer buyurun iki tane vardı dün temizleme işleminden sonra ayrıyeten FAULTY HARDWARE CORUUPTED PAGE hatası yedim GTA5 oynarken.
Google Drive'la Tanışın – Tüm dosyalarınız için tek bir yer buyurun iki tane vardı dün temizleme işleminden sonra ayrıyeten FAULTY HARDWARE CORUUPTED PAGE hatası yedim GTA5 oynarken.
minidumpt.zip kusura bakmayın herkese açık yaptım sanıyordum bu herkese açık olan dosya .

minidumpt.zip kusura bakmayın herkese açık yaptım sanıyordum bu herkese açık olan dosya .
@Yener K.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı