Çeşitli mavi ekran hataları

Makaleler
7
Yer
Beyaz Saray, Washington, DC
Ekran kartı
HD 8670M
İşlemci
i5-4600U
Merhaba. Elimde Dell'in bir laptopu var. Cihaz bana ilk geldiğinde uygulama kurarken mavi ekran veriyordu. Ekran kartı sürücüsünü güvenli modda silip güncel sürümünü tekrar kurduktan sonra sistemde aynı sorun devam ediyordu, mavi ekran veriyordu. Verdiği hata ise VIDEO_TDR_FAILURE idi. Sisteme temiz kurulum ile format attım, Intel'e ait HD family sürücüsünü kurdum fakat sistem hiç açılmamaya başladı. Sürekli system_thread_expectıon_not_handled hatası vermeye başladı. Sistemi güvenli mod dışında açamıyordum. Güvenli moda girdim, DDU ile sürücüyü kaldırıp tekrar kurdum, yine aynısı oldu. Sistemde Win. 8.1 vardı, belki 8.1 sürücüleri bozuktur diye 10 kurdum fakat bu sefer açılırken machıne_check_expectıon hatası verdi ve hiç açılmadı tekrardan. Bu sistemin sorunu nedir? Gerçekten yardımcı olabilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartında aşırı bir sorun olabilir bende yaşıyorum 3 gündür. İşlemcide soru gözlemedim, ekran kartında sorun olduğunu tahmin ediyorum. Çünkü web kullanabiliyorum ama oyun oynayamıyorum.

Geri
Yukarı