Çeviri yapıp blogumda yayınlasam sıkıntı olur mu?

memoe

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, blogdan para kazanmak istiyorum, bazen yabancı siteler ilginç konular buluyorum bunları zaten çevirip okuyorum ve bunları kendi blogum da yayınlamak istiyorum. Böyle bir blog adsenseden onay alabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, blogdan para kazanmak istiyorum, bazen yabancı siteler ilginç konular buluyorum bunları zaten çevirip okuyorum ve bunları kendi blogum da yayınlamak istiyorum. Böyle bir blog adsenseden onay alabilir mi?

Haber sitesi gibi bir mantığı var ise kaynakça vererek yapabilirsin.

Çevirileri özgün yapacak olursan hiç bir sıkıntı yaşamazsın. Etik olarak altına kaynak belirtebilirsin. Ama belirtmesen bile çeviri sana özgü olduğu için bir sıkıntı olmaz. Sitedeki içerik sayısını artırdıktan sonra adsense başvurusu yapabilirsin.

Yayınlayan bilirsin diye biliyorum ama aldığın sitenin linkini bırakman lazım.

Kaynak belirtirim.

Haber sitesi gibi bir mantığı var ise kaynakça vererek yapabilirsin.

Teşekkürler.

Okuduklarını kendince çevirirsen hiçbir şey diyemez.
Ben olsam öyle yapardım.

Teşekkürler.
Çevirileri özgün yapacak olursan hiç bir sıkıntı yaşamazsın. Etik olarak altına kaynak belirtebilirsin. Ama belirtmesen bile çeviri sana özgü olduğu için bir sıkıntı olmaz. Sitedeki içerik sayısını artırdıktan sonra adsense başvurusu yapabilirsin.
Hocam ben fiziksel engelliyim, yavaş yazıyorum onun için kopyala yapıştır yapim dedim
Bu şekilde para mı kazanılıyor? Kazanılıyorsa ne kadar kazancı var, bilgilendirme yapabilir misin?
Kazanılırmış,ne kadar kazanılır bilmiyom

Son düzenleme:
Telefonlarda konuşarak yazı yazılabiliyor. O şekilde imkanınız olursa yazabilirsiniz, kopyala - yapıştırdan daha iyi sonuç verebilir. Ayrıca zaten blog ve makale sitelerinin çoğu sağdan, soldan çeviri yapıp kaynak belirtmeden kendi yazmış gibi yayınlıyor. Yabancı videoları çevirip kendi içeriği gibi paylaşıp milyonlarca abone kasan YouTuber'lar var :) Siz gene de etik olsun diye kaynak belirtirsiniz, zaten okuyucuların %99'u dikkat etmez kaynağa.

Adsense konusunda ise bilgi sahibi değilim.

Yeni konular

Geri
Yukarı