Çevirme Kalemi Nereden Alınır?

BigBangZero

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RX 6700 XT, Ryzen 5 5600, GoodRam 8x2 GB DDR4 3600 MHz, Gigabyte A520 M-K V2, 1 TB Kioxia G2 M.2, 1 TB Seagate Firecuda 120 Sata SSD, Bitfenix Formula Gold 650 Watt, Bitfenix Apollo
Merhaba, uzun süredir kalem çevirmeyi çok severim. Okulda vesaire zamanı geçirmek için muhteşem bir şey. O yüzden bir tane çevirme kalemi almak istiyorum, nereden almak mantıklı olur? Türkiye'de satılmıyor onu biliyorum, hangi siteden almam daha makul olur? Ayrıca nasıl bir kalem almam lazım kalite vs bakımından?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu sırf kalem çevirenlerin yeteneklerine olan hayranlığımı dile getirmek için yazıyorum. Hep sınıfta iyi kalem çeviren bir-iki kişi olur ve ben hayranlıkla izlerdim :d . Maalesef nereden alabileceğiniz konusunda bir fikrim yok ama, çevirmeye devam hocam :D .

Selamlar, lise zamanlarımda ben de çok ilgiliydim kalem çevirmeye. Bu işin en iyisi tüm popüler çevirme kalem modlarının bulunduğu site sanıyorum ki penwish'tir. Dolar böyle değildi seneler önce, şimdi biraz daha maliyetli oluyor maalesef. Penwish'te popüler olan tüm modları yapılmış olarak (premade mods) veya bu kalemleri yapmak için gerekli malzemelerin bulunduğu kalemlerin sade halleri (unmodified pens) alınabiliyor. Bunları alıp parçalarını söküp kendi çevirme kalemlerini yapabiliyorsunuz. Genelde bu iş ile çok uğraşanlar malzemelerini kullanmak üzere alıyorlar, bu sayede fazladan malzemeler kendilerine kalmış oluyor... Bunun dışında başlangıç olarak Aliexpress'te çok uygun fiyatlı ücretsiz kargolu kalemler alabilirsiniz. Hatta evinizde yazmayan eski kalemler bulunuyorsa kendi kaleminizi yapmayı deneyebilirsiniz. Ben ilk çevirme kalemimi kendim yapmıştım. Stabilo kalemin arkasına başka bir Stabilo kalem kapağı takıp uçlarına Rotring kalem ucu takıp, metallerin hemen gerisine de kırtasiyelerde satılan süngerlerden kalem tutacaklarından takarsanız basitçe kendi çevirme kaleminizi yapabilirsiniz. Stabilo kalem köşeli olduğundan siyah elektrik bantıyla bir kaç tur kaplayıp yuvarlak hale getirebilirsiniz. Elinizde malzemeler bozuk kalemler varsa ücretsiz oluyor fakat malzeme yoksa yeni kalemleri sırf ucu kapağı vs için almak pek iyi olmuyor... Son olarak, eğer satın alacaksanız ilk kalem olarak ucunda metal uçların bulunmadığı kalemleri tavsiye ederim. Bunlar daha hafif olduğu için eliniz daha az yoruluyor, hareketlere alışmak için daha uygun olduğunu düşünüyorum. Daha sonra daha ağır kalemlere geçmek gerekiyor... 🙂

Selamlar, lise zamanlarımda ben de çok ilgiliydim kalem çevirmeye. Bu işin en iyisi tüm popüler çevirme kalem modlarının bulunduğu site sanıyorum ki penwish'tir. Dolar böyle değildi seneler önce, şimdi biraz daha maliyetli oluyor maalesef. Penwish'te popüler olan tüm modları yapılmış olarak (premade mods) veya bu kalemleri yapmak için gerekli malzemelerin bulunduğu kalemlerin sade halleri (unmodified pens) alınabiliyor. Bunları alıp parçalarını söküp kendi çevirme kalemlerini yapabiliyorsunuz. Genelde bu iş ile çok uğraşanlar malzemelerini kullanmak üzere alıyorlar, bu sayede fazladan malzemeler kendilerine kalmış oluyor... Bunun dışında başlangıç olarak Aliexpress'te çok uygun fiyatlı ücretsiz kargolu kalemler alabilirsiniz. Hatta evinizde yazmayan eski kalemler bulunuyorsa kendi kaleminizi yapmayı deneyebilirsiniz. Ben ilk çevirme kalemimi kendim yapmıştım. Stabilo kalemin arkasına başka bir Stabilo kalem kapağı takıp uçlarına Rotring kalem ucu takıp, metallerin hemen gerisine de kırtasiyelerde satılan süngerlerden kalem tutacaklarından takarsanız basitçe kendi çevirme kaleminizi yapabilirsiniz. Stabilo kalem köşeli olduğundan siyah elektrik bantıyla bir kaç tur kaplayıp yuvarlak hale getirebilirsiniz. Elinizde malzemeler bozuk kalemler varsa ücretsiz oluyor fakat malzeme yoksa yeni kalemleri sırf ucu kapağı vs için almak pek iyi olmuyor... Son olarak, eğer satın alacaksanız ilk kalem olarak ucunda metal uçların bulunmadığı kalemleri tavsiye ederim. Bunlar daha hafif olduğu için eliniz daha az yoruluyor, hareketlere alışmak için daha uygun olduğunu düşünüyorum. Daha sonra daha ağır kalemlere geçmek gerekiyor... 🙂
Aliexpress'te yaklaşık 1 TL Kargo ile 11 TL'ye falan geleni var, fakat Eylül'ün 1'ine kadar beklemem gerecek. O kadar beklemek istemiyorum şahsen. Ayrıca malzeme kalitesi ne kadar iyi olabilir Aliexpress'ten alırsam? Şöyle ilgilendiğim iki adet var:

US $0.82 9% OFF|Ofis ve Okul Malzemeleri'ten Tükenmez Kalemler'de 1 ADET Penspinning Kaymaz Kaplamalı Iplik Kalem Şampiyonu Haddeleme Kalem Tükenmez Geliştirmek Chile'S Öğrenme Ofis Malzemeleri Aliexpress.com'da | Alibaba Grup (Bunun kargosu daha hızlı gelecek.)

Hocam alabildinizmi aldıysanız bana da önerebilir misiniz 200 TL bütçe.

AliExpress'te yaklaşık 1 TL kargo ile 11 TL'ye falan geleni var, fakat eylül'ün 1'ine kadar beklemem gerecek. O kadar beklemek istemiyorum şahsen. Ayrıca malzeme kalitesi ne kadar iyi olabilir AliExpress'ten alırsam? Şöyle ilgilendiğim iki adet var:

Hocam bu kalemi sipariş ettim ucuz ama umarım güzeldir siz aldıysanız iyi olup olmadığını yazar mısınız?

Son düzenleme:
Hocam alabildinizmi aldıysanız bana da önerebilir misiniz 200 TL bütçe.

Hocam bu kalemi sipariş ettim ucuz ama umarım güzeldir siz aldıysanız iyi olup olmadığını yazar mısınız?
bende bundan almıştım hocam epey güzeldir hayırlı olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı