Çevrem beni garip buluyor

Beni kimsenin kusurunu yüzüne vurma diyerek yetiştirdiler. En büyük hata bu. Kim olursa olsun herkesin hatasını yüzüne vuracaksın. Onlar sana garipsin diyorlarsa emin ol ki esas gariplik kendilerinde. Muhtemelen insani değerleri yüksek bir bireysin. Ama çık kimin ne kusuru varsa yüzlerine söyle. Patavatsızzın de, bakın kusur da olsa bir arkadaşının dilinde pelteklik varsa ve buna rağmen sana laf söylüyorsa sen de o konuştuğu zaman anlamama numarası yap. dediklerin net anlaşılmıyor de.

Evet, haklısınız.
Yakın bir arkadaşımın başına gelmişti böyle bir olay. Saçma birkaç hareketi vardı, diğerleri garipseyince uyarmıştım onu şu hareketlerin tuhaf kaçıyor diye. Sonradan düzeltti onları.

Geçmişte fazla asosyal biri olduğundan kalabalık ortamda sıkıntılı hareketleri oluyordu.

Cidden böyle bir durum varsa yakın arkadaşınıza sorabilirsiniz. Sıkıntı sizde değilse sizi garipseyende zaten.

Yakın bir arkadaşımın başına gelmişti böyle bir olay. Saçma birkaç hareketi vardı, diğerleri garipseyince uyarmıştım onu şu hareketlerin tuhaf kaçıyor diye. Sonradan düzeltti onları.

Geçmişte fazla asosyal biri olduğundan kalabalık ortamda sıkıntılı hareketleri oluyordu.

Cidden böyle bir durum varsa yakın arkadaşınıza sorabilirsiniz. Sıkıntı sizde değilse sizi garipseyende zaten.

Okula yeni geldiğim için yakın arkadaşlarım eski okulum da kaldı. Kendi başımın çaresine bakacağım artık. Teşekkür ederim.

Haline şükretmelisin, ben insanlarla konuşmuyorum mesela. Konuşmak beni yoruyor.
Öyle bir şey.

Anladım. Teşekkür ederim.

Beni kimsenin kusurunu yüzüne vurma diyerek yetiştirdiler. En büyük hata bu. Kim olursa olsun herkesin hatasını yüzüne vuracaksın. Onlar sana garipsin diyorlarsa emin ol ki esas gariplik kendilerinde. Muhtemelen insani değerleri yüksek bir bireysin. Ama çık kimin ne kusuru varsa yüzlerine söyle. Patavatsızzın de, bakın kusur da olsa bir arkadaşının dilinde pelteklik varsa ve buna rağmen sana laf söylüyorsa sen de o konuştuğu zaman anlamama numarası yap. Dediklerin net anlaşılmıyor de.

Sanırım biraz sessiz ve sakin olduğum için insanlar beni küçük gözle görüyor. Fakat sessizlik benim elim de değil. Kafa dengi, benim gibi düşünen, eli yüzü düzgün, ergen işlerden uzak duran (sigara, alkol, girmeyeceğim kız ortamları) birileri aradığım için bu dönem de işim zor gibi gözüküyor. Görüşleriniz için teşekkür ederim.

Sanırım biraz sessiz ve sakin olduğum için insanlar beni küçük gözle görüyor. Fakat sessizlik benim elim de değil. Kafa dengi, benim gibi düşünen, eli yüzü düzgün, ergen işlerden uzak duran (sigara, alkol, girmeyeceğim kız ortamları) birileri aradığım için bu dönem de işim zor gibi gözüküyor. Görüşleriniz için teşekkür ederim.
Hocam o zaman sıkıntı çevrenizde. Size garip diyenler maksimum 10 seneye sizin gibi olurlar.

Beni de garip buluyorlar, takmayın kafanıza. Hatta bir fotoğrafımda bana ruh hastası gibi çıkmış demişler, gerçekten sorunlu insanlar bunu bana diyenler. Hep demişimdir bir insan size garip diyebiliyorsa şayet sizden milyon kat daha gariptir.. O yüzden takmayın kafanıza. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı