Çevreyi tasarlayan, animasyonları yapan kişiye ne ad verilir?

artifactr

Kilopat
Daha fazla  
Bu konularda pek bir bilgim yok. O yüzden yanlış biliyorsam affedin.
Bir uygulama veya oyun geliştirmek için programlama dilleri bilen yazılımcılar dışında;

Animasyonları yapacak kişi(karakter animasyonları silah dövüş animasyonları vs)

Harita ve çevre düzeni tasarlayacak kişi yani etrafı yapacak kişi.

Sesleri yapacak kişi.

Karakterleri 3D modelleyecek kişi.

Silah vb eşyaları modelleyecek kişi.

Gerekiyor hatırladığım kadarıyla. Ben normalde 3 gün önce Python öğrenmeye başladım fakat matematik gibi derslerle aram iyi değil o yüzden ileride çok zorlanacağımı düşünüyorum. Biraz daha animasyon, çevre düzeni veya karakter eşya modelleyecek kişi olmak istiyorum. Avrupa vatandaşlığım var. İleride oyun şirketlerinde grafik bölümlerinde çalışırım belki animasyon için belki karakter silah tasarımları falan için. Hiç olmazsa bazı şirketlerin tasarımını yaparım işte mesela web sitesi tasarımı, şirketin uygulamaları için arayüz dizayn tasarım önerisi vs. mobil ve PC dahil.

Sorum şu şekilde;
Bunlarıın teker teker her birine hangi meslek dalları bakıyor? Yani mesela yazılımcı animatör vs. bunları öğrenmek istiyorum.
Bir de yazılım ve sesci dışında bu yazdıklarımdan hangisini öğrenmesi daha kısa ve iş bulabilme şansım var?

Tasarım genel ad.

Biraz arastirdim. Animasyon ve karakter modelleme Blender'dan yapiliyormuş.

Çevre düzenleme level designer oluyormuş.

Kodlama bilmeyen ama programciyla oyunun yapisini konusan, Blender bilmeyen ama animasyoncuyla animasyonlara karar veren, kisaca fikir babasi Game desıgner oluyormuş.

Hangisinde daha kolay iş bulabilirim bilemedim keşke bu konuda deneyimi olan birisi olsa.

Geri
Yukarı