Çevrimiçi olan başka bir disk ile imza çakışması

atakan3509

Kilopat
Daha fazla  
Bir HDD bir SSD'ye sahibim. Windows'u SSD'ye aktarmaya çalışırken (klonlama ile) SSD bir anda kayboldu. Diskmgmt te çevrimdışı gösteriyor. Çevrimiçi yap dediğimde ise parametre hatalı diye bir hata alıyorum. Diskpart'tan ID değiştirmeye çalıştığımda ise "the specified identifier is not in the correct format. Type the identifier in the correct format: İn hexadecimal form for an MBR disk or as a guıd for a GPT disk." Böyle bir hata alıyorum. Bu hatayı nasıl çözerim ve Windows'u nasıl SSD'ye aktarırım.

f67c1426-1c42-492b-9b79-563de7d7f365.png

Son düzenleyen: Moderatör:
CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp aşağıdaki komutları dikkatli okuyun. Doğru diski seçtiğinizden emin olun yoksa elinizdeki diski silebilirsiniz. Lütfen dikkatle işlemi yapın. Bu işlem diske format atar.

Kod:
diskpart
DISKPART>list disk (Sistemdeki disklerinizi gösterecek komuttur .USB diskinizin kaç numaralı disk olduğunu buradan görebilir ve alttaki select disk komutunu buna göre yazabilirsiniz.
DISKPART>select disk 1 (USB diskinizin kaç numaralı disk olduğunu yukarıda komut ile görebilirsiniz ben örnek olarak 1 yazdım)
DISKPART>clean
DISKPART>create partition primary
DISKPART>select partition 1
DISKPART>active
DISKPART>format fs=ntfs quick      
DISKPART>assign
DISKPART>exit

CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp aşağıdaki komutları dikkatli okuyun. Doğru diski seçtiğinizden emin olun yoksa elinizdeki diski silebilirsiniz. Lütfen dikkatle işlemi yapın. Bu işlem diske format atar.

Kod:
diskpart
DISKPART>list disk (Sistemdeki disklerinizi gösterecek komuttur .USB diskinizin kaç numaralı disk olduğunu buradan görebilir ve alttaki select disk komutunu buna göre yazabilirsiniz.
DISKPART>select disk 1 (USB diskinizin kaç numaralı disk olduğunu yukarıda komut ile görebilirsiniz ben örnek olarak 1 yazdım)
DISKPART>clean
DISKPART>create partition primary
DISKPART>select partition 1
DISKPART>active
DISKPART>format fs=ntfs quick
DISKPART>assign
DISKPART>exit

Disk çevrimdışı olduğu için clean komutu vs. çalışmıyor yapamıyorum
Evet arkadaşlar sorunun çözümünü bilen yok mu ?
Sorunun çözümünü bilen var mı ?

Dosya Ekleri

• cmd_VFq92mAPpw.png
    cmd_VFq92mAPpw.png
    7,4 KB · Görüntüleme: 91
Son düzenleme:
Diskpart da diski seçtikten sonra
uniqueid disk ID=(YENİ ID)
komutunu yazarak değiştirebilirsin.
Örnek;
uniqueid disk ID=C1FF135E-888E-469A-9B76-C27D61E43131

Yeni konular