Cezalar hakkındaki bilgilendirme

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Kokasi35

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Full-Stack Developer
Bu konuyu açma amacım Syper adlı moderatörün bana yanlış şekilde ve anlamsızca ceza vermesidir. Onun verdiği anlamsız ve nedeni olmayan
ceza artık canıma tak ettirdi. Be adam bari ceza veriyorsun hangi konudan, hangi mesajımdan aldığıma dair kanıt ver. Ceza alma sebebim
tek şu;
"Özelden Yardım İsteme" nedeniyle 24 Haziran 2014 20:30 tarihine kadar yetkileriniz kısıtlandı.

Ben bu cezayı neye ve hangi mesajıma dayalı olarak aldım? Buna açıklılık getirilmesini talep ediyorum. Aşağıda resimli kanıt mevcut;
OWel5PY.png

Syper nickli moderatörün bana verdiği ceza bu. Çok saçma. Peki ben nerden bileceğim hangi mesajımdan dolayı ceza aldığımı? Bir de süper
moderatör olacak. Yanından dahi geçemez. Benim şuan da onu kötülediğimi sanmayın. Bu kadar saçma bir ceza yüzünden
1 hafta ceza almam beni çok sinirlendirdi. Peki diyelim bu cezayı aldım peki neye dayalı olarak aldım. Aşağıdaki resimlere dikkatlice bakın
ve yazıları okuyun. Bakalım bu mesajların hangisinden ceza almışım.
Kanıt ve resim
NrDGr7H.png

Bu mesajdan cezayı almış olamam. Çünkü; burada konuyu açan arkadaş bizim önerdiğimiz ve 32GB ramın gereksiz olduğunu söylediğimiz halde
bizi hiç dinlemediği ve kafasının dikine gittiği için yazmıştım. Kabul ediyorum orda sinirliydim. Eğer bu mesajdan dolayı
ceza almış olsaydım. Böyle bir ceza alırdım;(Tahminen)
''Üyelere karşı bencil davranmak'' konusunda 1 hafta yetkileriniz kısıtlandı. Gibi ceza alırdım. Ama bu mesaj değil. Ben bu mesajımda özelden
kimseden yardım istemedim. Dikkatli bakınız sayın moderatörler ve cezayı veren Syper.

2. Kanıt
Vatan Bilgisayarda Anakart Yerine Koşu Bandı Çıkıyor | Technopat Sosyal

Bu linkteki yazılı olan mesajları gözden geçirir misiniz? Ve bakın bakalım kim kimden özel mesaj yoluyla yardım istiyor ve bencillik yapıyor?
Bari cezayı yanlışlıkla verdiniz. Cezayı yazarken vicdanımızı kırmayarak yazın. Tamam bizden bilgilisiniz tecrübelisiniz daha büyüksünüz kabul.
Ama bari cezayı verirken tekrar kontrol edin. Eğer cezam bu 2 kanıttan biri değil ise konu altına gerekli mesajı atınız. Ve sizden özür
dileyeceğim. Ama eğer ben haklıysam Syper kullanıcı adına sahip olan moderatörün yetkilerini kısıtlayın.
Şimdi diyeceksiniz ki ''Bre adam dağdan gelip bağdakini kovuyorsun!'' Hiç de böyle değil açıkçası. Ben
dağdan gelip bağdakini kovmuyorum. Yapılan yanlışların bize kanıtlı bir şekilde mesaj olarak gelmesini ve sayfasının altında bulunan
''BİZE ULAŞIN'' kısmıını denetleminizi rica ediyorum. Bu konu hakkında 2 defa o kısımdan size mail attım. Ama geri dönen hiç olmadı. Ve 1 hafta suçsuz yere cezamı çektim. Bugün mesajı yazdığım tarih : 19.6.2014 Saat: 00:50 . Şuan bu saatte bu taslağı yazıyorum.
Ceza sistemine karşı çıktığımı sanmayın. Sadece yine yazdığım gibi ''yanlış cezanın verilmesi'' konusuna değinmeye çalıştım.
Eğer yazdığım yazıları buraya kadar okuduysanız size çok teşekkür ederim. Son 1 isteğim daha var.
Ceza veren moderatöre mesaj gönderebilme seçeneği olsun. Yani konuşma seçeneği mevcut olsun.
Son olarak bazı moderatörlerin denetimden geçmesini rica ediyorum. Gereğinin yapılmasını arz ederim.
Özellikle Syper kullanıcı adına sahip moderatörün denetlenip gözden geçirilmesini istiyorum.

@Silinen üye Vereceklerse hangi konudan dolayı ceza aldığımı yazsın (Syper) Mikail ve Berke abi cezayı verirken hangi mesajımızdan ceza aldığımızı yazıyorlar. Syper üşenmesin de yazsın bi' zahmet. Ve ben orada detaylı bir biçimde açıkladım. Ve bu dünyada hakkını savunmadığın zaman hep ezilirsin ve seni kullanırlar. ;)

Şimdi tekrar ceza alacaksın kardeşim :)

İş hakaret boyutuna varmadığı taktirde güzel dille yazılırsa böyle konu açanları tebrik edesim bile geliyor. Saygı çerçevesinde soruyor arkadaş neticede.

Konuyu tam anlamıyla anlamadım şu an. Konu silinebilir yazdığınızdan almış olabilirsiniz. SypeR adlı arkadaş çevrimiçi olduğunda net bilgi vereceğiz bu konuda.

Ben de haksız yere ceza aldım fakat kimse cevap bile vermedi, umarım birileri yardımcı olur artık.

@son_goku Destek verdiğiniz için teşekkürler. Ama herkes yazıyor. Tamam ondan aldım diyelim cezayı ama neden ''Özelden Yardım İsteme'' konulu ceza aldım. Bunu açıklayabilir misiniz?

@son_goku Destek verdiğiniz için teşekkürler. Ama herkes yazıyor. Tamam ondan aldım diyelim cezayı ama neden ''Özelden Yardım İsteme'' konulu ceza aldım. Bunu açıklayabilir misiniz?

Konudaki ilk mesajdan almışsınız cezayı. Düzenleme geçmişine bakıldığında sorununuz hallolduktan sonra içeriği silip "Konu silinebilir." yazmışsınız. Bu sebeple ceza almışsınız fakat ceza başlığı sanırım yanlış olmuş. Ceza kategorisinde seçim yaparken yanlış olanı seçmiş büyük ihtimal arkadaş. Yani anlayacağınız ceza doğru fakat gelen mesajın başlığı hatalı.

@son_goku Gerekli cevabı verip bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. O hatayı yaptığımı biliyordum. Ve sözümde duracağım. Hepinizden ve bütün moderatörlerden özür diliyorum.

Hocam, ben hatırlıyorum. İlk yorumunun da sorunu çözdüm konu silinebilir yazıyordu. Başlıkta konu silinebilir yazıyordu. Bunları yazacağınıza rapor etseydiniz daha iyi olacak.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı