Chameleon bootloader boot problemi

• Konuyu başlatan Berkekran
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 853
B

Berkekran

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar ,

Problemim şudur ki ; chameleon bootloaderi technopat chameleon kurulum rehberine uygun bir şekilde yükledim fakat Mavericks'i yeniden başlattığımda (usbyi çıkardıktan sonra) karşıma :

" Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key "

diye bir mesaj geldi.Acaba bunu nasıl aşabilirim. Ama size problemimi çözmekte yardımcı olur mu bilemediğim bir bilgi vereceğim. Benim laptop clover ile uygun bir şekilde açılıyordu fakat Mavericks'te açılmadı yine aynı hatayı verdi aslında hata ssd mi görmemesinden yani bootloader hatası ama nasıl çözebilirim bilemiyorum.

Ve bu arada bu linkteki sitede anlattığına göre de benim kuruluş şeklim normal yani çalışması lazım neyse yardımlarınızı bekliyorum. Ufak bir sorum var acaba asus n13 usb wifi adaptörünü mü alsam yoksa 30 tl ucuz olan asus wl-167g usb adaptörünü mü Mac için ?

Şimdide teşekkürler ...

- - - Güncellendi - - -

Yardımlarınızı bekliyorum :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki niresh'in içerisinde chameleon bootloader mı bulunuyor ?

- - - Güncellendi - - -

Teşekkürler küçük çaplı bir araştırma ile cevabımı aldım : )

:) tam bilmiyorum hangi bootloader var fakat gayet iyi sadece mac kurulu olacaksa kurulum tamamlanınca yeniden başlat seçeneği çıktığında usb'yi çıkarabilirsiniz ve sorunsuz olarak boot edecektir. Ayrıca Kurulumda Özelleştir seçeneği ile istediğiniz Donanımların kextlerini seçip otomatik olarak kurmasıda cabası :) ethernet , ses vb gibi :). Son olarak kurulum tamamlandıktan sonra 5-10 DK boyunca sağ üst köşede bildirimler gelecektir, bu bildirimler kextlerin kurulduğuna işarettir bildirimler bittikten sonra yeniden başlatın ve sorunsuz olarak mac'inizin tadını çıkartın :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı