Chameleon USB'si hazırlama

İlker Uzunboy

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Malatya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar hp g6 kullanıyorum. İ5 3210m ve hd4000 ekran kartım var. İkinci ekran kartı ise 7670m clover bootloaderdan yosemite kurulmuyor. Mavericks kuruluyor. Onda da ekran kartı 4 mb okuyor hiç bir türlü yükseltilmiyor. Diğer çalışmayan şeyleri katmıyorum hesaba bile. 45 gb sırf mac os x kotamı yedi. Bu ay denemediğim sürüm kalmadı yeri geldi yeniden indirmek zorunda kaldım çünkü bende iblis şansı olduğundan dolayı..

Her neyse mavericsi cloverla boot ediyorum yosemite i appstoredan indiriyorum uygulamar klasörüne otomatik düşüyor zaten diskimi biçimlendiriyorum guid tablosuna uygun 1 bölüntü vs. 16 gb flash diski hem 2.0 hem de 3.0 girişlerde takarak unibeast chameleon gibi bootloader programlarıyla başlatıyorum 1 dakika bile geçmeden kapanıyor yükleme başarısız oldu diyor. Usb yi hazırlasam zaten sorunsuz kurulacak ama bendeki şanstan usb yi bile rahatça kuramıyorum.. Her şey rehberlere uygun girmediğim delik denemediği yöntem kalmadı.

Bu soruna çözüm bulabileceğinizi pek sanmıyorum ama yine de yazayım dedim çünkü denemediğim yöntem kalmadı usb ye flashlamıyor.. Sanal pc den yüklemeyi deneyincede 1 saat boyunca bekletiyor sonucunda yine başarısız oldu diyor. Usb nin bozuk olduğunu sanmıyorum çünkü şimdiye kadar hiç teklemedi sorunsuz çalışan bi bellek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Unibeast öncesinde RAW imajı ile Yosemite kurmaya çalıştığınızda karşılaştığınız hata nedir ? Nerede takıldığınızı belirtmezseniz sorunun çözülebileceğini sanmamanız gayet doğal.

Unibest öncesinde RAW imajı ile Yosemite kurmaya çalışmıyorum zaten hocam. :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

şu videodaki eleman benim bilgisayarın aynısına usb yi hazırlıyor kuruyor yüklüyor. ben raw dosyasını windows üzerinden yazdırdığım yosemite'i kuramıyorum zaten, mavericks kuruluyor onda ise 4mb ekran kartı sorunu veriyor bilirsiniz hd4000 li bilgisayarlar clover'da çoğu zaman hata çıkarıyor. :) ben maverics kurdum bu arkadaşın yaptığı tüm işlemleri birebir yaptım her türlü yöntemi denedim sadece unibeast ile değil, chameleon ve benzeri usb yazdırma programlarıyla da deniyorum, 3-4 saniye geçiyor kurulum hatalı geçti felan diyor yani hiç bir türlü usb ye videodaki arkadaş gibi yazdıramıyorum. :) konuyu açtığımda mac os x kuramamaktan bıkmış, hayata isyan etmiş şekilde yazmıştım. :) asıl sorunum bu, usb yazdıramamak.

kurulması en kolay laptoplardan birine mac os x kuramayacak kadar beceriksiz ve şanssızım arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var :)

Unibeast ile USB hazırlamak için önce Clover ile kurduğun mavericks in dilini Türkçe'den İngilizceye çevirmen gerekiyor. Yeni Unibeast'in Türkçe desteği yok. Maverick İngilizceye çevir. Restart yap ve Unibeast USB ni hazırla.

Unibeast ile USB hazırlamak için önce Clover ile kurduğun mavericks in dilini Türkçe'den İngilizceye çevirmen gerekiyor. Yeni Unibeast'in Türkçe desteği yok. Maverick İngilizceye çevir. Restart yap ve Unibeast USB ni hazırla.

Hocam öyle de denemiştim ama sonuç yine başarısız, usb'yı hazırlamıyor daha doğrusu hiç bir programla hazırlamıyor. Yaşlandım artık mac os x kurucağım diye, hackintosh sistem toplamaya karar verdim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı