Mac ile Windows 8 USB'si Hazırlama

pcmaker

Hectopat
Katılım
22 Eylül 2013
Mesajlar
3
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
2
@recep, konularını okudum izledim ve şu lanet olasını Mac'i makinama kurdum.

Şimdi güzel bir soru? USB diske nasıl windows iso su gösterip boot edeceğim. Sanal makina kurup flash diski tanıttığımda disk yok diye görüyor ve windows 8 iso sunu gösteremiyorum. Mac altından disk util ile format atıp fat32 formatlıyorum! sanal makina hala göremiyor. Lanet olası mac başıma bela oldu. DVD rom bozuk olduğu için usb den formatlamak zorundayım.

Köyde olduğum için pc yok, usb yok! 2 gündür sıkıldım bu işten. USB den hiçbir şekilde boot edemiyorum. Mac os dışında usb yi hiçbir sanal makinada çalışan os görmüyor. Ne linux, ne windows 7 ne 8. İşin ilginci sanal makinaya harici harddiski de gösteremiyorum bu yüzden onu da bootable hale getiremiyorum. Harici diski taktığımda bir türlü diski unmount edemiyorum.

Bıktım arkadaş. Mac'ine de PC'sine de tükürücem şimdi... Ekran kartı driverları bir türlü çalışmıyor. Makina bu: Asus N53SN...

Şuna bir çözüm bulalım delirecem. USB disk bir türlü bootable olmuyor. Sadece MAC ve iAtkos ile boot oluyor. iPartiton'u denedim, disk Util'i denedim. Unetbootin'i denedim dd ile disk imajını çevirip denedim. Bir türlü boot olmuyor sıkıldım artık!
 
Son düzenleyen: Moderatör:

Ahmet Tekin

Hectopat
Katılım
18 Eylül 2013
Mesajlar
58
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
5
Yer
Niğde
Virtual box kullanıyorsan device sekmesinde USB kısmını işarelemen lazım. Bu işlemden sonra sanal makinede USB belleğini kullanabilirsin.
 

Recep Baltaş

Technopat
Yönetici
Katılım
14 Ağustos 2010
Mesajlar
67.777
En iyi cevaplar
759
Beğeniler
89.807
Yer
İstanbul
Sakin ol dostum! Lanet olsuuuun! Heeeey! Senin tek sorunun bu güne kadar yanlış yerlerde takılmış olman. Lanet olası federaller gelmeden sana söyleyeceklerimi dinlersen iyi edersin!

Eğer UEFI booting kullanıyorsan işin çok kolay!

1. Disk Utility ile USB belleğini FAT32 biçiminde formatla
2. Windows 8 DVD/ISO içeriğini bodoslama USB belleğe kopyala
3. Bilgisayarı yeniden başlat ve "UEFI: USB Belleğin-Modeli" seçeneğini seç.


İşte bu adamım! Artık UEFI modda Windows 8 kurabilirsin! Are we cool?
 

muharremkyksz

Hectopat
Katılım
29 Kasım 2016
Mesajlar
1
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
0
@Recep Baltaş Abi selamğn alyküm konu eski ama şimdi bende de buna benzer bi sorun var elşmde macbook pro var windows format usbsi yazmam gerek ama mac ile nasıl yapabilirim bunu yardımcı olabilrimisin.
 

Sterben

Kilopat
Katılım
12 Aralık 2014
Mesajlar
1.904
En iyi cevaplar
9
Beğeniler
578
Yer
İzmir
@Recep Baltaş'ın yazdığı yönteme ek olarak Boot Camp Yardımcısı'nı kullanarak da bir Windows yükleme belleği oluşturabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bir ISO dosyası ve bir belleği yardımcıya göstererek yönergeleri takip etmek.
 
Yukarı