Champions League İstanbul23 özel koleksiyon saat için vergi ödenmeli mi?

Serhat Keçeci

Centipat
Daha fazla  
1681260858196.png

235 £ fiyat ile UEFA Store sitesinden satın aldım. Yatırımlık düşündüm sanki lig bitince vs fiyatı yükselir gibi geldi. Hatamı yaptım acaba?

Ve ve ek olarak satın aldığım sitede fiyatlara vergi dahil değildir ibaresi mevcut, acaba ben vergi ödeyecek miyim eğer ödeyeceksem nasıl ödeyeceğim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 1736973

235 £ fiyat ile UEFA Store sitesinden satın aldım. Yatırımlık düşündüm sanki lig bitince vs fiyatı yükselir gibi geldi. Hatamı yaptım acaba?

Ve ve ek olarak satın aldığım sitede fiyatlara vergi dahil değildir ibaresi mevcut, acaba ben vergi ödeyecek miyim eğer ödeyeceksem nasıl ödeyeceğim?

Dünya kupası İstanbul'da mı olacak?

150 euro üstü ithalat kurallarına tabidir ve çok ağır vergiler ödersin. gümrükten geçeceğini sanmıyorum, yüksek vergiyi reddederek iade edebilirsin saati. aynı zamanda 235 euroya ne saatler var, bu saatin maalesef ki koleksiyon değeri olabileceğini sanmıyorum.

150 euro üstü ithalat kurallarına tabidir ve çok ağır vergiler ödersin. Gümrükten geçeceğini sanmıyorum, yüksek vergiyi reddederek iade edebilirsin saati. Aynı zamanda 235 euroya ne saatler var, bu saatin maalesef ki koleksiyon değeri olabileceğini sanmıyorum.

Sitesinde vergi ödemezsen ve ürün kendiliğinden geri gelirse para iadesi yapılmaz diyor. Nasıl vergi ödemeden geri gönderirim ürünü acaba bir bilgin var mıdır?

150 euro üstü ithalat kurallarına tabidir ve çok ağır vergiler ödersin. gümrükten geçeceğini sanmıyorum, yüksek vergiyi reddederek iade edebilirsin saati. aynı zamanda 235 euroya ne saatler var, bu saatin maalesef ki koleksiyon değeri olabileceğini sanmıyorum.
Bir de çok ağır vergi dediğin %20 veya %18 bandında vergiler değil mi ? İngiltere'den geliyor ve İngiltere galiba AB ülkeleri kapsamında. Bu üründe de hemen hemen 1000 TL civarı geliyor. Başka ne vergisi gelebilir ki tek bir ürün için ?

150 euro üstünü sadece yüzde 20 vergi ödeyerek ülkeye sokamıyorsun. gümrükçü tutman ve beyanname açtırman gerekir, bu da çok yüksek maliyetlere sebep olur. belki ürünü gümrüğe terk etmen bile daha ucuza gelebilir. dediğin şekilde sitelerinde iade ile ilgili bir madde varsa para iadesi de yapmayabilirler haklı olarak. siteye mail atarak durumu anlatıp yardımlarını rica edebilirsin yüksek vergi çıkması durumunda. aklıma şu an için yapabilecek başka bir şey gelmiyor.

150 euro üstünü sadece yüzde 20 vergi ödeyerek ülkeye sokamıyorsun. Gümrükçü tutman ve beyanname açtırman gerekir, bu da çok yüksek maliyetlere sebep olur. Belki ürünü gümrüğe terk etmen bile daha ucuza gelebilir. Dediğin şekilde sitelerinde iade ile ilgili bir madde varsa para iadesi de yapmayabilirler haklı olarak. Siteye mail atarak durumu anlatıp yardımlarını rica edebilirsin yüksek vergi çıkması durumunda. Aklıma şu an için yapabilecek başka bir şey gelmiyor.

1682504103247.png

Gümrükten çıktı diyor PTT sitesinde ve ücretler kısmında hiçbir ücret gözükmüyor? Benim bildiğim ve okuduğum da 0-150 euro arası vergisiz 150-1500 arası sadece vergi sonrası senin dediğin gibi.

Eki Görüntüle 1755287

Gümrükten çıktı diyor PTT sitesinde ve ücretler kısmında hiçbir ücret gözükmüyor? Benim bildiğim ve okuduğum da 0-150 euro arası vergisiz 150-1500 arası sadece vergi sonrası senin dediğin gibi.
gümrükten çıktı diyorsa büyük ihtimalle ürün üzerine fatura koymadılar ya da düşük gösterdiler. umarım öyledir. fakat dediğiniz gibi bir şey yok. o barem kısmını yanlış biliyorsunuz.

Geri
Yukarı