Chat GPT ile oluşturulan melodiyi FL Studio'da nasıl yazabilirim?

Daha fazla  
Merakımdan Chat GPT'ye melodi oluşturmasını söyledim çizgi haritası gibi bir şey çıkardı. Bunu piano roll üzerinden nasıl yazabilirim?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-09-08 153058.png
    Ekran görüntüsü 2023-09-08 153058.png
    30,9 KB · Görüntüleme: 58
Bar 1 dedigi Fl'deki Sequencer'da 16 vurus olarak cizmis, sirali sekilde ilk 4'lukte birer bosluk birakarak A4 notasini yazmis, sonraki 5.ci vurus itibari ile F4 yazmis ve bu sekilde ayni mantikta sira sira page 2-3-4 diye devam ediyor. Cok kotu bir melodi bu arada. Chat GPT yerine House Engine'ya da chillout Engine'ya da scaler 2 gibi midi generatorler ile cok daha kompleks ve ilgi cekici melodiler yazabilirsin. Aslinda en guzeli bir sample alip onu midiye cevirip icinden melodi cikarmak en unique olani. Ornek vermem gerekirse "discorama" benim mesela ve remixlerde kullandigimiz melodi genelde eski bir sarkidan veya sample'indan midiye cevirdigimiz ezgisi hazir manipule edilmis melodilerden olusuyor. Goz atmani tavsiye ederim.

Bandcamp/Discorama

Bugün bayağı bir denedim, cidden kötü melodiler yapıyor, o kadar denememden adam akıllı kullanılabilir sadece 1 tane melodi oluşturdu

Bazen kaynak gostermek gerekebiliyor.

Ama gunun sonunda henuz cok bos isler bunlar. O yuzden dedigim muzik teknolojileri uzerine olan pluginleri degerlendir simdilik.

Yeni konular

Geri
Yukarı