ChatGPT akşamları düzgün cevap veremiyor

Gelen cevaba bak. Cidden bunaltıyorsunuz bazen ya. Adama ekmeğinin gramajını düşmüş diyorum, bundan şikayet etme git daha çok para ver diyor. Eskiden olmayan bir şeyden bahsetsek neyse diyeceğim.

Bu algı nereden geldi yapıştı bilmiyorum ama Downgrade’e eleştiri yapmak bile ağlamak oluyor. Bu arada Fixed 50-100 dolar ödemiyorsun. Ben zaten Token’a bile isteye para veriyorum ancak bunu yukarıdaki verdiğim örnekte olduğu gibi basit şeyler için kullanmak ya da birisinin bana bunu yapmam için telkinde bulunması garip geliyor.

Sen şu an ki gidişattan memnunsan ya da Prettier minvali bir istek için Token vermek istersen saygı duyarım, buyur ver ancak önerilerin ile yakınılan şeyler alakasız.

Kimseye yakinma falan dedigim yok, carsaf carsaf yazsin istiyorsan ya da binlerce satir okusun istiyorsan izlenmesi gereken yolu anlatiyorum yalnizca.

Gramajini dusurduler, eski performansinda degil, o eski civcivli gunler geride kaldi tarzi subjektif ziriltilarla sabaha kadar konussak bos, outputa gore token uzerinden charge ettigi duzende de yazmiyorsa yazamiyordur, bu kadar basit.

Bu Case çıktılarını düzelt diyorum, 3 tanesini düzeltip sonra gerisini de buna göre siz tamamlayın diye kestirip atıyor. 3.5 Turbo'da 4'te aynı halt. İyice saçmaladı. Bu Copilot yeteneklerini de etkiledi. O da iyice saçmaladı şu sıralar. Yorum satırının sonrasına aynı minvalde bir yorum satırı daha eklemeler falan.

Onun çözümünü buldum aslında. "Tüm kodu yaz" demen gerekiyor yine aynı şeyi yazıyor sonra "Tamamını Dedim!" yazınca düzeltiyor genelde. Tek dezavantajı en ufak bir kod değişikliğinde aynı şeyi yapıyor.

Gecen matematik sorusu sormustum. Yanlış cevap verdi. Emin misin deyince dogrusunu soyledi. Emin misin diye sorun o zaman duzeltiyor. Ben ders calismak icin kullanıyorum bildigin hoca gibi anlatiyor.

Bazen emin misin deyince doğru olanı da bozuyor. Bir keresinde sürekli emin misin demiştim, her seferinde başka yanlış cevaplar vermişti.

Dostum şu Poe diye mi neydi bir uygulama var ya. Onda Gemini Ultra'nın betası diye bir bot vardı. Ben de ChatGPT ve Bard'ın normal sürümünün saçmaladığı konuyu ona yaptırdım ve güzel yaptı. Onu dener misin?

Biraz baktım, cevap hızı güzel. Ona verdiğim görseldeki detayları çok iyi ve hızlı bir şekilde anladı. Yazılım konusunda da üşenmeden yaparsa ChatGPT'yi artık bırakırım :) Bu arada gemini Ultra değil de Gemini-Pro olacak sanırım. Gemini Ultra diye bir model yok (kullanıcı botu var sadece).

Onun çözümünü buldum aslında. "Tüm kodu yaz" demen gerekiyor yine aynı şeyi yazıyor sonra "Tamamını Dedim!" yazınca düzeltiyor genelde. Tek dezavantajı en ufak bir kod değişikliğinde aynı şeyi yapıyor.

Bazen emin misin deyince doğru olanı da bozuyor. Bir keresinde sürekli emin misin demiştim, her seferinde başka yanlış cevaplar vermişti.

Biraz baktım, cevap hızı güzel. Ona verdiğim görseldeki detayları çok iyi ve hızlı bir şekilde anladı. Yazılım konusunda da üşenmeden yaparsa ChatGPT'yi artık bırakırım :) Bu arada gemini Ultra değil de Gemini-Pro olacak sanırım. Gemini Ultra diye bir model yok (kullanıcı botu var sadece).
Popülerligi arttıkça aptallastırdılar yapay zekayı.

İşe yaradığına sevindim. Ultra-Pro konusunda dediğin doğrudur benim aklımda öyle kalmış. :)

Gündüz zor problemleri bile çözerken akşam örneğin PHP sunucusunun verdiği hatayı atıyorum, bana gelip ona attığım logların arasındaki yardım linkini atıyor okuyayım diye. Resmen dalga geçiyor. Sanırım ABD'de gündüz olduğu saatlere denk geliyor ve kaynak tüketmesin diye ayarlarını kısıyorlar.
Bu seviyede olan bir yapay zeka var mı ya da ChatGPT'yi gündüz kullanır gibi kullanmanın bir yolu var mı?
Yapay zeka önerirken yerelde çalışanlardan olmazsa iyi olur, sistemim biraz eski olduğundan çalıştıramıyor.
Bing yapay zekasını deneyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı