ChatGPT fikrinden dönüyor

Wikipedia veya araştırma yazılarından daha çok bilgi öğreniyorum.
Bize sunulan gpt, arama motorlarında çıkan haber sayfaları gibi.
"Evet emekli maaşı ne kadar oldu? Yeni maaş ne kadar oldu? Son açıklama detaylarda.
Ne kadar oldu? Emekli maaşı ne oldu? Yeni açıklanan maaş hakkında şimdi detaylar. Son açıklamaya göre ne kadar oldu?"
Gibi bir app benim için..

Sağ ol hocam ben senle tanışmak istemem ama al, kap bir şeyler. ^^

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ödül ve sonuç programı bilinmeyen bir gizlilik değil ve doğru sonuca ulaşması çok fazla deneme alan bir süreç bunun beta denemeleri YT de yer alıyor yapay zekanın doğruyu öğrenmesi her ne kadar mükemmele yakın olsa bile mükemmel olarak görmüyorum ben şahsen.

Hamleler bizimle empati yapamıyor ve sonuçlar eksik kalıyor yapay bir ortam mutlak koşulları barındırır bizim gibi bir beyne sahip duygu ve mutlaklık mix bir ortamı tanımlandırması bu zamanda çözülmesi bana zorlama geliyor bu yüzden de insanlar bu araçların eksikleri olduğu söylüyor çünkü aracın anladığı ve sunduğuyla benim anlayıp sunduğum aynı koşullar altında şekillenmiyor matematiksel bir işlem yapılırsa o zaman işte yapay zekanın mutlak bilgiler barındarması gayet işe yarar.

ChatGPT bir dil modelidir ve ona soru sormak yerine prompt'lar kullanmanız gerekiyor.

Kısaca karşınızdaki şey, bir sohbet botundan ziyade karmaşık görevleri yerine getiren bir dil modelidir ve Türkçe bu konuda şuanda tam anlamıyla uygun değildir. Örneğin, 'Yazı yazma' ve 'Yazı yazma' ifadeleri arasındaki olumsuz olanın farkını anlamak konusunda bazen başarılı, bazen ise başarısız olabiliyor.

Ayrıca, 'listeleme yap' dediğinizde listeleme kısmını olumsuz algılayabiliyor.
Bu durumda Listelemeden yap gibi bir sonuç çıkarıyor.

ChatGPT bir dil modelidir ve ona soru sormak yerine Prompt'lar kullanmanız gerekiyor.

Kısaca karşınızdaki şey, bir sohbet botundan ziyade karmaşık görevleri yerine getiren bir dil modelidir ve Türkçe bu konuda şu anda tam anlamıyla uygun değildir. Örneğin, 'yazı yazma' ve 'yazı yazma' ifadeleri arasındaki olumsuz olanın farkını anlamak konusunda bazen başarılı, bazen ise başarısız olabiliyor.

Ayrıca, 'listeleme yap' dediğinizde listeleme kısmını olumsuz algılayabiliyor.
Bu durumda listelemeden yap gibi bir sonuç çıkarıyor.

Aynen öyle.

Geri
Yukarı