ChatGPT fikrinden dönüyor

velorian

Picopat
Daha fazla  
ChatGPT'de yeni bir sohbet açtığınızda tarihi soracak olursanız anında cevabı verir. Fakat ChatGPT'ye 2. resimdeki gibi bir mesaj yazdıktan sonra tekrar tarihi sorduğunuzda, "güncel tarihe erişmem mümkün değil" açıklaması yapıyor. Bunun bir yapay zeka olduğunun ve hatalarının olacağının ben de farkındayım fakat u dönüşü yapması garip geldi.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240117_230217_ChatGPT.jpg
    Screenshot_20240117_230217_ChatGPT.jpg
    70,2 KB · Görüntüleme: 100
  • Screenshot_20240117_230428_ChatGPT.jpg
    Screenshot_20240117_230428_ChatGPT.jpg
    169,5 KB · Görüntüleme: 91
  • Screenshot_20240117_230530_ChatGPT.jpg
    Screenshot_20240117_230530_ChatGPT.jpg
    173,4 KB · Görüntüleme: 106
Son düzenleyen: Moderatör:
ChatGPT'de yeni bir sohbet açtığınızda tarihi soracak olursanız anında cevabı verir. Fakat ChatGPT'ye 2. resimdeki gibi bir mesaj yazdıktan sonra tekrar tarihi sorduğunuzda, "güncel tarihe erişmem mümkün değil" açıklaması yapıyor. Bunun bir yapay zeka olduğunun ve hatalarının olacağının ben de farkındayım fakat u dönüşü yapması garip geldi.
3.5 sürümünün kafası güzel oluyor bazen:).

ChatGPT kadar saçma çalışan bir şey görmedim zaten sorduğun şeyi internetten hızlı şekilde çekiyor ama konu tarih sayı değer gibi şeyler oldu mu hata veriyor hani çalışma amacı cevaplandırmaksa bunu geliştiriciler kısa sürede çözmesi lazım.

1705542718633.png

ChatGPT'nin bu tarz saçmalıkları var. Hatta tarihi söyleyemem deyip tarihi söylüyor. :)

Dosya Ekleri

• 1705542633069.png
    1705542633069.png
    36,2 KB · Görüntüleme: 44
Ellerinde mevcut çok daha iyi modeller var ancak dünya buna hazır değil. Regülasyon eksikliğinden yasaklanmaktan da korkuyorlar ve şirket yönetimi tam bir kaos içerisinde. Bu sıralar hiç tadı yok, zaten yatırımlar kesildi diye sunucu yükünü azaltmak için kesintiye gittiler. Tam cevap almak bile şans işi.

Ellerinde mevcut çok daha iyi modeller var ancak dünya buna hazır değil. Regülasyon eksikliğinden yasaklanmaktan da korkuyorlar ve şirket yönetimi tam bir kaos içerisinde. Bu sıralar hiç tadı yok, zaten yatırımlar kesildi diye sunucu yükünü azaltmak için kesintiye gittiler. Tam cevap almak bile şans işi.

Kafanızdaki plan güzelmiş de size bu derin devlet sırlarını veren kim tanışmak isterim sizinle.

Kafanızdaki plan güzelmiş de size bu derin devlet sırlarını veren kim tanışmak isterim sizinle.

Sağol hocam ben senle tanışmak istemem ama al, kap bir şeyler. ^^

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı