Çözüldü ChatGPT nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Elon Musk'ın yapay zekası. Google asistan gibi sohbet edebiliyorsun ama basit bir algoritma değil, bildiğin yapay zeka karşındaki.
ChatGPT'nin Elon Musk ile doğrudan bir bağlantısı yok. Elon Musk GPT teknolojisinin öncüsü sadece. ChatGPT Microsoft tarafından geliştirilen ve OpenAI tarafından daha ilerilere taşınan bir yapay zekadır. Elon Musk OpenAI'in kurucu ortaklarından biri ayrıca.
Bir çeşit sohbet yazılımı. Diğer chatbotlardan farklı olarak sorduğunuz farklı sorulara da cevap verebiliyor. Basit problemler, tarih, coğrafya, kültür, temel matematik, bazı kodların hatalarını da buluyor ve kod yazabiliyor, muhabbeti de güzel ama sürekli "Ben bir dil modeliyim" diyerek kafa ütülüyor. Genelde ürettiği cevaplar yanlış olabiliyor ama hatasını da samimi bir şekilde kabul ediyor. Yanlış bilginin doğrusunu söylediğinizde, tekrar aynı soruya aynı yanlış cevabı üretiyor. Güzeldir.

Ne anlatıyorsunuz hocam? Dünya çipleme(vaccination) demiş çünkü bu saçmalığı o kadar yaydılar ki dil modeli ikisini aynı anlamda kabul etmiş. Size verdiği cevap çip için değil Vaccination yani aşılama için geçerli.
Polyanna yorumunuzu beğendimi söylemeliyim. Yerel kaynağımıza göz attınız mı?

Bana OpenAI üzerinden hiç gereksiz mail gelmedi. Zaten çok büyük bir şirket, e mailinizi çalmazlar. Ama öylesine bir e mail yazabilirsiniz sadece doğrulama için kullanıyorlar.
Hocam OpenAL telefon numarası ad soyad falan istiyor sıkıntı olmaz değil mi paranoyağım biraz.

Yerel kaynak dediğiniz şey kalkınma planı. Neresinde çipleme geçiyor bana söyler misiniz lütfen?
Madde 61.
Sağlık bilimlerinin gelişimiyle biyoteknolojik ürün ve bireyselleştirilmiş ilaçlar gelişmekte, vücut değerlerini ölçen deri altı çipler, akıllı saatler ve bileklikler gibi giyilebilir sağlık teknolojilerinin çeşitlenmesi ve kitlesel kullanımlarının yaygınlaşması beklenmektedir.

OpenAI girişiminin ileride Turing testini geçmeye çalışacağını düşündüren bir proje. Kendisine kod yazdırabileceğiniz veya kişisel asistan olarak bile kullanabileceğiniz(tavsiye etmem verilerinizi işliyor) bir chat botudur. The Algorithmic Bridge isimli bir blogda Turing testini %100 olmasa da geçebileceğine dair tahminler olduğu anlatılmış. Bence ChatGPT güzel bir proje. Bazen işle ilgili birkaç satır kod yazmam gerekiyor ama baş ağrısından veya sıkışıklığımdan yazamıyorum. Şak diye yazıveriyor kerata(!).

Yeni konular

Geri
Yukarı