ChatGPT Özelinde "Yapay Zeka: Zeki mi Salak mı?"

Şu anki en büyük problem "halüsinasyon" olarak tabir edilen problem.

Çalışma mantığı en kısa şekilde anlatmak gerekirse kelimeler arası istatistiksel korelasyon verileri aracılığıyla anlamlı cümleler kurmaya dayanıyor. Bu durumun kaçınılmaz bir bugı da halüsinasyon. Problem algoritmadaki hatalardan da kaynaklanabilir; yetersiz ya da sağlıksız veriyle beslenmesi de olabilir.

Arkadaşlar 2021 diyorsunuz da bu konunun 2021 ile ne alakası var? Ben de biliyorum 2021'de açıldığını.
Ayrıca Türkçe'de İngilizce kadar gelişmemiş bunu da biliyorum ama olmayan bir hikayeyi anlatmak, o hikayeyi olan bir kitapta var gibi göstermek, on yıllar önce yazılan kitap hakkında yanlış bilgi vermek ve sonra bunların olmadığını söylemek sizce dille ilgili mi?

Arkadaşlar 2021 diyorsunuz da bu konunun 2021 ile ne alakası var? Ben de biliyorum 2021'de açıldığını.
Ayrıca Türkçe'de İngilizce kadar gelişmemiş bunu da biliyorum ama olmayan bir hikayeyi anlatmak, o hikayeyi olan bir kitapta var gibi göstermek, on yıllar önce yazılan kitap hakkında yanlış bilgi vermek ve sonra bunların olmadığını söylemek sizce dille ilgili mi?
2021'de açılmadı. 2021'e kadar olan veriler ile eğitildi.

Geri
Yukarı