Cheat Engine virüs mü?

Cheat Engine 3.parti yazılım olduğu için virüs olarak algılar. Yaklaşık 4 yıldır kullanıyorum. Virüs gibi şeyler bulaşmadı.

Cheat Engine ile alakalı. Windows Cheat Engine kurulunca PUA: Win32/OfferCore virüsünü uyarı olarak gösteriyor.

Arkadaşım ne alaka? Konu sahibi Cheat Engine kullanarak Steam'deki oyunlarda hile yapacağını mı söylemiş? Ayrıca Cheat Engine ile tek yapılan şey oyun hilesi değil reverse engineering ile program da kırılıyor.
Bende göstermiyor.

Cheat Engine indirdiğim gibi Windows Defender istenmeyecek uygulama bulundu diyor; PUADlManager:Win32/OfferCore baktığımda böyle bir şey yazıyor. Virüs mü?
Virüs olduğunu düşünüyorum(kendi fikrim) Ancak sadece 7.3 sürümü virüs. Çünkü kaspersky antivirüsüm bilgilerimi çalmaya çalışan bir yazılım algıladı cheat engine klasöründen.

Virüs olduğunu düşünüyorum(kendi fikrim) Ancak sadece 7.3 sürümü virüs. Çünkü kaspersky antivirüsüm bilgilerimi çalmaya çalışan bir yazılım algıladı cheat engine klasöründen.
Konunun üzerinden , bir yıldan daha uzun bir süre geçti. Ve gelip sadece bir AV algılamasına göre virüs olduğunu düşünüyorsunuz.

Konunun üzerinden , bir yıldan daha uzun bir süre geçti. Ve gelip sadece bir AV algılamasına göre virüs olduğunu düşünüyorsunuz.
(Benim fikrim demiştim galiba okumamışsınız)

Evet kasperskydan bahsediyoruz, veritabanı diğer antivirüslerin en az 2 katı kadar ve güncel virüs veritabanı taşıyor. False positive olma ihtimalı çok az olan bir antivirüs. False positive olsaydı, PUA gibi bir virüs bulması gerekmiyormuydu? Bu nasıl false positive "Bilgilerinizi çalmaya çalışan meşru yazılım."

Ayrıca 1 antivirüs algılaması değil, hitmanpro.alert, malwarebytes, gibi, hatta ben antivirüsleri test etmek için yaklaşık bilgisayarımda 10 antivirüs indirdim. Test ettiğim programlardan biri cheat engine idi.

Emin değilim, yapay zekaya sorduğumda güvenilir dedi ama ben kendi yaptığım testemi güveneyim yapay zekayamı :) (2 yıldır antivirüsle ilgili testler yaptım)

Yeni konular

Geri
Yukarı