Cheat Engine virüs olarak algılanıyor

orlando

Hectopat
Arkadaşlar öncelikle hepinize iyi günler diliyorum. Cheat Engine'in virüs içereceğini sanmıyorum orijinal sitesinden indirdim fakat Windows Defender virüs olarak algılıyor ve herhangi bir eylemde yapamıyorum (eylemleri başlat dediğimde bir şey olmuyor) alta fotoğrafları bırakıyorum. Bunu nasıl düzeltebilirim?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    6 KB · Görüntüleme: 1.297
  • Ekran Alıntısı 2.PNG
    Ekran Alıntısı 2.PNG
    9,6 KB · Görüntüleme: 1.252
Arkadaşlar öncelikle hepinize iyi günler diliyorum. Cheat Engine'in virüs içereceğini sanmıyorum orijinal sitesinden indirdim fakat Windows Defender virüs olarak algılıyor ve herhangi bir eylemde yapamıyorum (eylemleri başlat dediğimde bir şey olmuyor) alta fotoğrafları bırakıyorum. Bunu nasıl düzeltebilirim?
Oldukça normal, fakat bende Windows Defender açık olmasına rağmen Cheat Engine' de herhangi bir sorun yaşamıyorum. Cheat Engine' i kurarken "Chromium" adlı eklentiyi yüklemek isteyip istemediğimi sordu ve ben hızlı hareket ettiğim için "yükle" dedim. Chromium açık kaynak kodlu bir tarayıcı olmasının yanı sırasında, internet gezinmelerini ve site alışverişlerini inceleyen virüs uzantısı olarak programlanarak bir virüse dönüştürülebiliyormuş yanlış duymadıysam. Denetim Masası ile kaldıramadım. Zor bela 1 2 yazılım ile virüsü atlattığımı düşünüyorum fakat yine de tedirginim. Yakında sistemime tekrardan format atacağım. Virüs olarak algılamasının nedeni belki de kurulumda Chromium uzantısı ile ilgili olmasıdır. Bilgisayarınızda Chromium adlı bir eklenti bulunuyor mu? Bakarsınız, belki de sorun bundan kaynaklıdır :)

Son düzenleme:
Oldukça normal, fakat bende Windows Defender açık olmasına rağmen Cheat Engine'de herhangi bir sorun yaşamıyorum. Cheat Engine'i kurarken "Chromium" adlı eklentiyi yüklemek isteyip istemediğimi sordu ve ben hızlı hareket ettiğim için "yükle" dedim. Chromium uzantısı, internet gezinmelerini ve site alışverişlerini inceleyen bir virüs uzantısıymış. Zor bela 1 2 yazılım ile virüsü atlattığımı düşünüyorum fakat yine de tedirginim. Yakında sistemime tekrardan format atacağım. Virüs olarak algılamasının nedeni belki de kurulumda Chromium uzantısı ile ilgili olmasıdır. Bilgisayarınızda Chromium adlı bir eklenti bulunuyor mu? Bakarsınız, belki de sorun bundan kaynaklıdır :)

Yalnız Chromium Google Chrome, Yandex veya Edge gibi tarayıcıların alt yapısını, temelini oluşturmakta. Herhangi bir virüs değil.

Yalnız Chromium Google Chrome, Yandex veya Edge gibi tarayıcıların alt yapısını, temelini oluşturmakta. Herhangi bir virüs değil.
Evet biliyorum, açıklamamda düzenlemeye gittim yanlış anlaşılmasın diye. Ben bir türlü kaldıramadım, hatta sistem dosyalarında şu an kalıntılarını görmem mümkün. Ayrıca sistemimde Chrome kurulu değil.

Evet biliyorum, açıklamamda düzenlemeye gittim yanlış anlaşılmasın diye. Ben bir türlü kaldıramadım, hatta sistem dosyalarında şu an kalıntılarını görmem mümkün. Ayrıca sistemimde Chrome kurulu değil.

Chrome kurulu olmasına gerek yok herhangi Chromium altyapılı tarayıcı kullanmanız yetiyor.

WARZONE yakalarsa seni banlamıyor ama hilecilerle dolu servera atıyor. Champions Leage'de oynuyorsun. Dikkat et açık unutma. Arkadaşlarınlaysan maç aratınca eşleştirmiyor sizi.

Chrome kurulu olmasına gerek yok herhangi Chromium altyapılı tarayıcı kullanmanız yetiyor.
Nedense bir türlü kaldıramadım ya da kaldırdığıma inanmıyorum çünkü icon uzantılarını ya da "Birlikte Aç" da görüyorum kendisini.

Geri
Yukarı