Check cable connection.. ! PXE-M0F: Exiting Intel PXE ROM hatası (Videolu)

Advance kısmından İntegrated NIC disable yap. Boot kısmından Boot list option Legacy kısmını değiştir UEFİ yazar büyük ihtimal, tabi Win 7 ve üzeri bir sistem kullanıyorsan yap.
HDD gözükmüyor düzelmez ise HDD/SSD hangisi ise doğru taktığına ve sata bağlantısını kontrol edin.
Bir durumu daha açıklayayım. Bilgisayarıma ubuntu kurana kadar böyle bir sorun yoktu. Ubuntu kurduktan sonra bu şekilde ekran çıkmaya başladı daha sonra ssd komple sildim tek parça yaptım Sonra ayırıp Windows 7 kurdum aynı ekran bir daha çıkınca c den 30 gigabaytlık alan ayırıp bir daha Ubuntu kurdum yani Ubuntu kurana kadar sadece Windows 7 kullanırken böyle bir sorun olmamıştı Üstelik ssd yi alalı yaklaşık 7 ay oldu ilk Ubuntu kurmam, 1,5 ay öncesiydi. Sadece Windows 7 kurduğumda da aynı ekranı yapınca sorunun Ubuntu dan olmadığnı düşündüm. Ssd nin yanlış takıldığını ya da oturduğunu düşünmüyorum çünkü son beş altı ay Windows 7 de hiç sorun olmadan kullandım Son dediğini de yapacağım teşekkürler

Bir durumu daha açıklayayım. Bilgisayarıma ubuntu kurana kadar böyle bir sorun yoktu. Ubuntu kurduktan sonra bu şekilde ekran çıkmaya başladı daha sonra ssd komple sildim tek parça yaptım Sonra ayırıp Windows 7 kurdum aynı ekran bir daha çıkınca c den 30 gigabaytlık alan ayırıp bir daha Ubuntu kurdum yani Ubuntu kurana kadar sadece Windows 7 kullanırken böyle bir sorun olmamıştı Üstelik ssd yi alalı yaklaşık 7 ay oldu ilk Ubuntu kurmam, 1,5 ay öncesiydi. Sadece Windows 7 kurduğumda da aynı ekranı yapınca sorunun Ubuntu dan olmadığnı düşündüm. Ssd nin yanlış takıldığını ya da oturduğunu düşünmüyorum çünkü son beş altı ay Windows 7 de hiç sorun olmadan kullandım Son dediğini de yapacağım teşekkürler
Bu arada son yazdığım mesajdan sonra bir daha olmamıştı ama şimdi tekrar oldu . Son dediklerini yaptım ve ekran görüntüsü bu şekilde .

Bu arada son yazdığım mesajdan sonra bir daha olmamıştı ama şimdi tekrar oldu . Son dediklerini yaptım ve ekran görüntüsü bu şekilde .
Hiçbir yükleme aracı bulunamadı yazıyor. Daha önce pxe ekranı yüzünden iki defa ssd yi çıkarıp tekrar taktım sata bağlantısı nedir acaba

Hiçbir yükleme aracı bulunamadı yazıyor. Daha önce pxe ekranı yüzünden iki defa ssd yi çıkarıp tekrar taktım sata bağlantısı nedir acaba
Ssd'yi tekrar söktüm. Bakır kısımları kolonyayla hafiften sildim ve tekrar taktım ekran yine değişmedi. Acaba ssd bozuk olabilir mi.

Dosya Ekleri

• 20161105_184842.jpg
    20161105_184842.jpg
    71,9 KB · Görüntüleme: 224
  • 20161105_215926.jpg
    20161105_215926.jpg
    170,1 KB · Görüntüleme: 142
  • 20161105_220037.jpg
    20161105_220037.jpg
    73 KB · Görüntüleme: 112
  • 20161105_220337.jpg
    20161105_220337.jpg
    119,9 KB · Görüntüleme: 156
Evet. Normalde çözümü de yazdım yukarıda ama neyse.
Üstat teşekkürler ama çözümü anlamadım. Ssd'yi 3 defa söküp taktım ama sata bağlantısını anlayamadım kusura bakma.

Üstat teşekkürler ama çözümü anlamadım. Ssd'yi 3 defa söküp taktım ama sata bağlantısını anlayamadım kusura bakma.
Üstat tekrar selamlar kolay gelsin. Yaklaşık 25 gün önce ubuntu ve windows yüklü ssd yi çıkardım bilgisayarın kendi 500 gb'lik harddiskini formatlayıp sıfırdan windows kurdum ve fotoğraftaki ekran bir defa dahi çıkmadı. Dün itibariyle tekrar ssd yi taktım şu saate kadar açılmadı yani aynı ekran çıkıyor. Sence sorun ne olabilir. Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• 20161207_193210-1.jpg
    20161207_193210-1.jpg
    178,6 KB · Görüntüleme: 184
Boot ayarını yapamıyorsun hala yukarıda yazdı sıralamaları. İşletim sistemi hangisine kuruluysa boot onunla edeceksin.
Üstat ssd'de dediklerini yaptım sadece fotodaki yazı kaldı. Anlamadığım neden 25 gün boyunca hdd'de bir kez olsun yapmadı. Senin dediklerini yaptıktan sonra ssd'de pxe rom adlı iki satır gitti. Sadece o tek satır kaldı. Hayır bir kez olsun açılsa ubuntuyu kaldırıp komple format atıp sadece win 7 kuracam ki ssd de bir daha çıkacak mı o ekran. Ama dediğin sıralamayı tekrar deneyecem akşam.

Advance kısmından İntegrated NIC disable yap. Boot kısmından Boot list option Legacy kısmını değiştir UEFİ yazar büyük ihtimal, tabi Win 7 ve üzeri bir sistem kullanıyorsan yap.
HDD gözükmüyor düzelmez ise HDD/SSD hangisi ise doğru taktığına ve sata bağlantısını kontrol edin.
Üstat bu dediklerinin hepsini yapmışım kontrol ettim. Ssd'yi doğru bağlıyorum çünkü yanlış yapsam hdd'de yaparım ve dizüstü açılmaz. Şu an itibariyle hala açılmıyor. Neyse ilgilendiğin için teşekkür ederim yarın bilgisayarcıya götüreyim. Belki de ssd bozulmuştur.

IMG-20170110-WA0002.jpeg
IMG-20170110-WA0045.jpeg
Unknown-42.jpg
Unknown-43.jpg
Unknown-44.jpg
Unknown-45.jpg
Unknown-46.jpg
Unknown-47.jpg
Unknown-48.jpg

Merhaba
Yazdıklarınızı baştan sona okudum. Ancak hem ben yeteri kadar anlayamıyorum bu işten hem de bilgisayarım biraz eski olduğundan bahsettiğiniz seçenekler yok bende. Ekranda sadece Acer yazisi çıkıp tekrar gidiyor yardimci olabilirseniz sevinirim

Yeni konular

Geri
Yukarı