Çözüldü Check kablo connection hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Prof866

Femtopat
Dün gece bilgisayar bir anda elektrik kesilmesi gibi kapandı işlemciden olduğunu düşünerek işlemciye termal macun sürdüm ve taktım ama ertesi gün bilgisayarın Power tuşuna bastığımda güç geliyor ama ekranda check cable connection yazısi var ekran gelmiyor. Ekran kartını söktüm taktım BIOS pilini söktüm taktım ama olmadı HDMI VGA dönüştürücü kullanıyorum.
(Ekran kartı ve VGA kablosu yeni)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
BIOS pilini söküp 10 dk kadar beklemeniz gerek, tekrar deneyin. İşlemciyi çıkarıp pinlerde yamulma var mı kontrol edin. Kabloları kontrol edin. RAM'leri çıkarıp iyice dikkatlice yerine oturtun. Termal macunu silip işlemcinin ısınıp ısınmadığını kontrol edin. Anakart bağlantılarını kontrol edin.
BIOS pilini söküp 10 dk kadar beklemeniz gerek, tekrar deneyin. İşlemciyi çıkarıp pinlerde yamulma var mı kontrol edin. Kabloları kontrol edin. RAM'leri çıkarıp iyice dikkatlice yerine oturtun. Termal macunu silip işlemcinin ısınıp ısınmadığını kontrol edin. Anakart bağlantılarını kontrol edin.

Çözüm

İşlemciye termal macun sürüyorum ama ufaktan bir ısınma olur bir süre sonra ama yine de deneyip cevap yazacağım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı