"Check Signal Cable" hatası

Fingolfin11

Decapat
Daha fazla  
RAM
Cruxial 8GB Cl16 3200MHz DDR4
SSD veya HDD modeli
Crucial 240GB SSD ve Seagate 1TB 7200RPM HDD
Ekran kartı
Asus Rog Strix GTX 1660 Ti
Anakart
Asus B450-MK PRIME
İşlemci
AMD R5 2600
Selamlar. Bir sabah bilgisayarı açtığımda monitörde "check signal cable" yazan sorunla karşılaştım. Monitörün sol üstünde HDMI ANALOG yazısı gidip geliyor sonra bu hata ile karşılaşıyorum. HDMI kablosunu çıkarıp taktım düzelmedi. Tüm parçaları çıkarıp temizledim, geri taktım tekrar denedim aynı sorunla karşılaştım.Tüm fanlar çalışıyor herhangi bir yanık kokusu, değişik bir ses yok. Tüm bileşenlere elektrik gidiyor. HDMI kablosu monitörün yanında gelen kablo. Dün yeni bir kablo ile denedim 35 TL'ye almıştım Platoon marka bu da olmadı. Sorunun monitörde veya ekran kartında olabileceğini düşünüyorum, başka bir şeyde sorun olabilir mi? Ürünlerin garanti süresi geçti sanırım.

Selam. Bir sabah bilgisayarı açtığımda monitörde "check Signal cable" yazan sorunla karşılaştım. Monitörün sol üstünde HDMI analog yazısı gidip geliyor sonra bu hata ile karşılaşıyorum. HDMI kablosunu çıkarıp taktım düzelmedi. Tüm parçaları çıkarıp temizledim, geri taktım tekrar denedim aynı sorunla karşılaştım. Tüm fanlar çalışıyor herhangi bir yanık kokusu, değişik bir ses yok. Tüm bileşenlere elektrik gidiyor. HDMI kablosu monitörün yanında gelen kablo. Dün yeni bir kablo ile denedim 35 TL'ye almıştım platoon marka bu da olmadı. Sorunun monitörde veya ekran kartında olabileceğini düşünüyorum, başka bir şeyde sorun olabilir mi? Ürünlerin garanti süresi geçti sanırım.

Aleykümselam. BIOS pilini çıkarıp takıp, bir süre takmayıp veya ters takıp sorunu çözenler var. Dediğiniz gibi kablo vs sıkıntısı yoksa pili çıkarın muhtemelen sorun çözülür. Elinizde başka ekran varsa deneyin. Veya bu arkadaşın videosuna bakabilirsiniz. Epey tutulmuş.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aleykümselam. BIOS pilini çıkarıp takıp, bir süre takmayıp veya ters takıp sorunu çözenler var. Dediğiniz gibi kablo vs sıkıntısı yoksa pili çıkarın muhtemelen sorun çözülür. Elinizde başka ekran varsa deneyin. Veya bu arkadaşın videosuna bakabilirsiniz. Epey tutulmuş.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

BIOS pilini ters takmayı denemedim, çıkardım biraz bekleyip deneyeceğim.

Sorun sanırım ekran kartında. Daha demin monitörü bir laptopa HDMI ile bağladım laptopun görüntüsü geldi monitör açıldı. Sonra tekrar bilgisayarıma bağladığımda aynı sorunla karşılaştım. ASUS servisini arayıp bilgi isteyeceğim bu konuyla ilgili ekran kartının garanti süresi daha tam olarak dolmamış.

Son düzenleme:
BIOS pilini ters takmayı denemedim, çıkardım biraz bekleyip deneyeceğim.

Sorun sanırım ekran kartında. Daha demin monitörü bir laptopa HDMI ile bağladım laptopun görüntüsü geldi monitör açıldı. Sonra tekrar bilgisayarıma bağladığımda aynı sorunla karşılaştım. ASUS servisini arayıp bilgi isteyeceğim bu konuyla ilgili ekran kartının garanti süresi daha tam olarak dolmamış.

Garantisi dolmamış olması güzel haber. Sorun ekrandaymış bakalım umarım sorun çözülür iyi günler.

Yeni konular

Geri
Yukarı