Checking Media hatası nasıl çözülür?

DrxMaxi

Centipat
Yer
İstanbul/Küçükçekmece
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Mühendisi
Merhaba, Lenovo Ideapad Gaming 3 modelini 6 aydır sıkıntısız kullanmaktayım. İnternet de takılırken Windows dondu, mouse gibi şeyler çalışmaktaydı ve bilgisayarı tuşundan kapattım. Maalesef yaptığım saçma bir şey di kabul ediyorum. Bilgisayarı açtığımda checking Media... Yazmakta. BIOS'a girebiliyorum, Windows kurulu bir USB'yi takıp kuruluma girdiğim zaman dosyalarında sağlam olduğunu görüyorum. Kısacası SSD de herhangi bir problem bulunmamakta. Format atmak istemiyorum çünkü hem kişisel verilerim bulunmakta ve internetim yavaş olduğundan dolayı dosyaları indirirken beklemek zorundayım. Bana bir çözüm bulun teşekkür ederim şimdiden.

Benzer sorunu yaşamıştım ve güç tuşuna basılı tutarak sanırım 1 ya da 2 kez reset attığımda düzelmişti. Tabii pek sağlıklı bir yöntem değil bu, riskli olabilir. Deneyecekseniz onu bilerek deneyin. Ayrıca aşağıdaki videoda BIOS'a girip Boot Priority sırasını UEFI'den Legacy'ye getirince çözüldüğünü söylemiş ama ben denemedim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Benzer sorunu yaşamıştım ve güç tuşuna basılı tutarak sanırım 1 ya da 2 kez reset attığımda düzelmişti. Tabii pek sağlıklı bir yöntem değil bu, riskli olabilir. Deneyecekseniz onu bilerek deneyin. Ayrıca aşağıdaki videoda BIOS'a girip boot priority sırasını UEFI'den Legacy'ye getirince çözüldüğünü söylemiş ama ben denemedim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba, cevabınız için teşekkür ederim. Dün format atmak istedim ve biçimlendir dediğim zaman hata kodu 0x80042428 hatasını alıyorum. Dosyalara baktığım zaman hepsi yerinde ve sağlıklı. Bu konu hakkında bir bilginiz bulunmakta mıdır?

Geri
Yukarı