Cherry MX Red Switch Klavye Tavsiyesi

tayfunsagdic

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Bilişim Sistemleri Mühendisi
Arkadaşlar yeni sistem topladım ve tek eksiğim klavye kaldı. Yumuşak basımlı uygun fiyatlı bir klavye arıyorum lakin internette uzun süre gezinmeme rağmen bulamadım. Cherry MX red switch araştırmalarıma göre bana en uygun olanı. Klavye önerilerinizi bekliyorum mümkün olduğunca düşük bütçeli almaya çalışıyorum.
Ayrıca enter tuşu büyük olmasını istiyorum özellikle yazı yazarken küçük enter rahatsız ediyor elim takılıyor.

Memnun musunuz? Herhangi bir problem yaşadınız mı? Fiyatlar çok uçuk geliyor bana aslında yeni sistem topladım diye biraz darlanıyorum ekonomik açıdan lakin klavye de önemli yazılımla da uğraşıyorum meslek olarak.

Fena gözükmüyor aslında ama yine enter tuşu yatay ve küçükse asla rahat edemem büyük enter dışında yazı yazamıyorum virgül çok takılıyor entera basarken.
Evet gayet memnunum. Zaten Cherry MX Red alacağım derseniz en uygun 400-450 lira aralığında. Ama onlarda da RGB, bilek desteği, multimedya tuşları olmayabiliyor yada uygulamaları çok tatmin edici olmuyor almışken 200 lira daha fazla verip K70 mk2 almak daha mantıklı geldi. Tabi bu kararı sizin vermeniz gerekiyor.

Image1555343444.615258.jpg
Corsair k68 modeli bu şekilde ayriyeten suya ve toza karşı dayanıklılık sertifikası var.Karar vermenize yardımcı olabilir belki.

Cherry MX anahtarlı bir klavyeyi 200-250 Liraya bulamazsın. Hesaplı ve kaliteli bir şey istiyorsan Corsair K68 Red LED düşünülebilir.

Corsair K68 Cherry MX RED Suya & Toza Dayanıklı Mekanik Türkçe Klavye - CH-9102020-TR | Adeks Store

RGB olsun dersen biraz daha bütçe yükseltip aynı klavyenin RGB modelini alabilirsin.

Corsair K68 RGB Gaming Klavye CH-9102010-TR 0CVB.COR.02.001701 Corsair | Trendyol

Corsair klavyeler malzeme kalitesi, yazılım ve hissiyat olarak üzmez.
Tamamen klavyede rahat yazabilmeye odaklanmıştım. RGB benim için çok önemli değil kırmızı led yeter de artar bile. Bu klavye üzerine düşünüyorum tuş hissiyatının da hafif olduğu söyleniyor muhtemelen bu fiyata daha iyisini alamam.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı