Chery OMODA 5 alınır mı?

ArtiAnius

Centipat
Makaleler
7
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
KASA : İNTEL İ3 12100F / ASUS PRİME H610M-K / GOODRAM 2X8 GB RAM 3200MHZ / MLD M300 500GB M.2 SSD / ASUS DUAL RX6600 / RAMPAGE ZUKO
Arkadaşlar selam, bu araba alınır mı? Full paket, yani Excellent almayı planlıyorum.

1688939024052.png

Tüm özellikleri ve fiyatı burada değerlendirir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aracı inceleme şansına sahip olan biri olarak söylüyorum bu fiyata sıfır olarak daha iyi bir araç yok. Şu fiyatların hafif üstüne sıfır bulabiliyorsanız kaçırmayın.

Detaylı bilgi verecek olursam fiyatına göre performansı ve malzeme kalitesi baya iyi aracın. Çinli diye yaklaşmak tamamen ön yargı olur. Yalnız bildiğiniz gibi piyasaya yeni girdi araç. Ustaları ve parçaları konusunda net bir bilgi yok maalesef. Tek sıkıntısı bu olabilir aracın. Performans konusunda baya tatmin ediyor araç. Biraz yakıtı fazla gelebilir ama hakkını veriyor gerçekten.

Aracı inceleme şansına sahip olan biri olarak söylüyorum bu fiyata sıfır olarak daha iyi bir araç yok. Şu fiyatların hafif üstüne sıfır bulabiliyorsanız kaçırmayın.

Detaylı bilgi verecek olursam fiyatına göre performansı ve malzeme kalitesi bayağı iyi aracın. Çinli diye yaklaşmak tamamen ön yargı olur. Yalnız bildiğiniz gibi piyasaya yeni girdi araç. Ustaları ve parçaları konusunda net bir bilgi yok maalesef. Tek sıkıntısı bu olabilir aracın. Performans konusunda bayağı tatmin ediyor araç. Biraz yakıtı fazla gelebilir ama hakkını veriyor gerçekten.

Hocam 12.3 lt 13lt 14lt yakıyor araba şehir içi normal arabalara göre neredeyse 2X benzin yakıyor araba kendi parasını benzinden çıkarır gibi duruyor ne düşünüyorsunuz bu konuda?

Hocam 12.3 lt 13lt 14lt yakıyor araba şehir içi normal arabalara göre neredeyse 2X benzin yakıyor araba kendi parasını benzinden çıkarır gibi duruyor ne düşünüyorsunuz bu konuda?
Hocam 11.5-12 litrelerde yakıyor araç genellikle. Bu aracın 1.6 turbo benzin ve 183 beygir motora sahip olduğunu unutmamak lazım. Zaten bu denkte diğer motorlarda en az 10 litre ortalamasına sahipler. Ha yakıt konusunda böyle düşünüyorsanız motor performansı daha düşük olan araçlara bakmanız daha iyi olur. 1.2 Puretech motora sahip modellere bakabilirsiniz. 2008, C3 AC, Mokka gibi. Onların da performansı kötü değildir ama bir Omoda 5 etmez. Yakıt tüketimleri ise 8-8.5 arası olur genellikle şehir içinde. Birde bunların B segmenti SUV olduğunu unutmamak lazım.

Çok çok iyi araç. Youtube'da sahiplerinin şehir içi yakıt tüketimi videolarını izlersen 13-14 litre yakmadığını görebilirsin. Bence bu aracı almaktaki tek risk ilk 1 sene içinde yedek parça problemi olur. O problem de 1 sene sonrasında çözülmüş olur diye düşünüyorum. Ayrıca bu donanıma bu fiyat çok uygun, 7-8 aya bu fiyatları mumla ararız.

ben olsam şehir trafiğine gireceksem kesin hybrit araba alırdım yakıt tüketimi 4-3 arası dolanıyor toyota corolla hybritte

istersen fiat egea hybrit var 1.030.000 TL ye

Bu araci 2200 km tam performansli kullanan biri olarak tecrubelerimi paylasmak isterim
Yakit 2200 km ortalamasi 13.8
Performansi harika 7.9 gibi 0.100 olctum
Frenler guzel
Virajda kupanin asiri yatmasindan dolayi urkutuyorfaka zamanla alisiyorsunuz
Serviste ilk aldigimda nezaman servise getireyim diye sordugumda km sini soylemedenilk 1000 km rodaj yapin deyince biraz sasirdim🤣😳
Ve sonra bazi musterilerin bir kapi degisimi icin 2 bucuk ay sonrasina gun verildigini duyunca sattim kurtuldum dememin sebebi yorgunluk onleme kamerasinin bir turlu devre disi kalmamasiydi oda ayri bir dert serit takip vs soylemiyorum haa birde bazen nbt ekran donuyordu araci stop edip kitleyip acinca duzeliyordu kisacasi servis sorununu cozerse binilr fakat masrafli olabilir .

Bu araci 2200 km tam performansli kullanan biri olarak tecrubelerimi paylasmak isterim
Yakit 2200 km ortalamasi 13.8
Performansi harika 7.9 gibi 0.100 olctum
Frenler guzel
Virajda kupanin asiri yatmasindan dolayi urkutuyorfaka zamanla alisiyorsunuz
Serviste ilk aldigimda nezaman servise getireyim diye sordugumda km sini soylemedenilk 1000 km rodaj yapin deyince biraz sasirdim🤣😳
Ve sonra bazi musterilerin bir kapi degisimi icin 2 bucuk ay sonrasina gun verildigini duyunca sattim kurtuldum dememin sebebi yorgunluk onleme kamerasinin bir turlu devre disi kalmamasiydi oda ayri bir dert serit takip vs soylemiyorum haa birde bazen nbt ekran donuyordu araci stop edip kitleyip acinca duzeliyordu kisacasi servis sorununu cozerse binilr fakat masrafli olabilir .
Hocam tiggo7 pro için ne düşünüyorsunuz? Omoda'ya göre daha geniş iç hacim, daha geniş bagaj ve daha ferah bir yaşam alanı sunuyor. Tiggo7 pro yerine omoda5 tercih etmenizin sebepleri nedir?

Geri
Yukarı