Chess.com dan gelen mail nedir?

GHOST.BDD

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RYZEN 5 3600 / MSI CORE FROZR L / 16GB 3000MHZ RAM /GIGABYTE EAGLE RTX 4060 8GB / DARK GUARDIAN KASA / WD BLUE SN570 500GB M.2 SSD+ WD BLUE 500GB SATA SS / MSI MAG A600DN 600W 80+ PSU
Merhabalar bu gün chess.com dan biri bana "ha ha ha" diye mesaj yazdı mesaja tıkladım ve anında yukarıda hesabınıza giriş yapılmıştır yazdı. Fakat giriş yapılan yer benim konumum sıkıntı olur mu?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240523-182646.jpg
    Screenshot_20240523-182646.jpg
    56,8 KB · Görüntüleme: 50
Ama ben giriş yapmadım. Sadece uygulamaya tıkladım. Ve troll biri bana mesaj yazdıktan sonra mesajına tıklayınca oldu.
Sonuçta Chess Android uygulamasına girmişsin ve bu senin IP adresin üzerinden olmuş. E-postada öyle yazıyor zaten. Senin tıklamanı algılamıştır. Paranoyak olmaya gerek yok.

Hemen şifreni değiştir. E postana girmiş mi kontrol et. O hesabın bağlı olduğu e postanın şifresini de değiştir.

Hemen şifreni değiştir. E postana girmiş mi kontrol et. O hesabın bağlı olduğu e postanın şifresini de değiştir.
Hocam google hesabıma giriş yok onları kontrol ettim. Zaten 2 faktörlü doğrulama kullanıyorum.

Tamamdır, sıkıntı yok öyleyse. Bu arada hesap e postaya bağlıysa ve aynı şifreyi kullanıyorsan e postanın şifresini değiştirin.

Kullanmıyordum ve tam tıkladığımda Android App üzerinden olduğunu söylüyor. Bence ilk arkadaşın dediği daha doğru. chess.com şifremi değiştirdim.

Trojan falan yediğimide düşünmüyorum çünkü bir haftadır PC'ye falan oturmuyorum.

Arkadaşlar mail yazan komik arkadaşı şikayet edip engelledim. Başka yapmam gereken bir şey var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı