Chess.com satranç taşları hareket etmiyor

Cyber89

Centipat
Evet arkadaşlar öncelikle herkese iyi forumlar. Son birkaç haftadır sürekli satranç oynuyorum chess.com üzerinden. Lakin Online olarak oynadığımda (Baby Chess Türünde) bazen sıra bana gelince hareket etmiyor taşlarım ve süre bitiyor yeniliyorum. Bunun sebebi nedir? Böyle bir kural mı var? Mesela az önce oynuyordum ve sıra bana geldi taşlarım hareket etmedi. Böyle bir kural var da ben mi bilmiyorum?

Java tabanlı websitesi üzerinden oynanan oyunlarda bazen dediğiniz gibi geç cevap gelebiliyor ve zaman ile kaybedebiliyorsunuz. Sözün özü "olur öyle arada"

• The best free, adless Chess server bu siteyi tavsiye ederim tamamen ücretsiz ve daha az problem yaşatır
  • 1600 elo'dan 1800 elo'ya çıkmış odaklandığımda ne kız arkadaşım ne annem ne de iş bilen, tam bir canavara dönüşen birisi olarak kesinlikle "rating"li yani dereceli oynamanızı akıl sağlığınız için tavsiye etmem. Girin açın derecesiz zevkinize bakın.
  • 2dk +1 sn dünyanın en zevkli satranç zaman kıstasıdır, şiddetle tavsiye ederim.
  • Eğer açılış, orta oyun taktiği ve oyun sonu çalışmak isterseniz, etiketleyin müsait olduğumda yardımcı olmaya çalışırım.

Java tabanlı websitesi üzerinden oynanan oyunlarda bazen dediğiniz gibi geç cevap gelebiliyor ve zaman ile kaybedebiliyorsunuz. Sözün özü "olur öyle arada"

• The best free, adless Chess server bu siteyi tavsiye ederim tamamen ücretsiz ve daha az problem yaşatır
  • 1600 Elo'dan 1800 Elo'ya çıkmış odaklandığımda ne kız arkadaşım ne annem ne de iş bilen, tam bir canavara dönüşen birisi olarak kesinlikle "rating"li yani dereceli oynamanızı akıl sağlığınız için tavsiye etmem. Girin açın derecesiz zevkinize bakın.
  • 2dk +1 sn dünyanın en zevkli satranç zaman kıstasıdır, şiddetle tavsiye ederim.
  • Eğer açılış, orta oyun taktiği ve oyun sonu çalışmak isterseniz, etiketleyin müsait olduğumda yardımcı olmaya çalışırım.

Tavsiyeniz için teşekkürler hocam, siteye derhal bakacağım. Hocam site lichees imiş. Orası da güzel site.

• 1600 Elo'dan 1800 Elo'ya çıkmış odaklandığımda ne kız arkadaşım ne annem ne de iş bilen, tam bir canavara dönüşen birisi olarak kesinlikle "rating"li yani dereceli oynamanızı akıl sağlığınız için tavsiye etmem. Girin açın derecesiz zevkinize bakın.

Hocam bir de satranç türlerinde 1+0 bullet, 5+3 bullet gibi şeyler var, bunlar ne anlama geliyor?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı