Chia Coin için SSD ve HDD önerisi

*mesaj silindi

Son düzenleme:
Ryzen 3600, 32 gb RAM, 2x1TB 980 PRO ile başladım işe. Günde 20 plot çıkıyor. HDD ne kadar alırsan o kadar kazanırsın onun da hesabını sen yap.

Şu anda Chia da Kazanç yok Al sat yapamıyorsun. Hiçbir borsada yok. Sadece kendi belirlemiş olduğu bir sitede al sat yapabiliyorsun oradaki miktarıda Döviz hesabına aktaramıyorsun. İleri yönelik yapabilirsin. Onun dışında 10 TB HDD ile Max ayda 1000 TL kazanırsın ancak kazandığın parayı çekemezsin daha ileride belki.

Hocam ortalama kazancınız nedir günlük? 4 TB HDD ve 1 TB SSD iyi gelir getirir mi?
Şu anda 80 Plot var. Günlük Hpool'dan 10 dolar yatıyor. Önemli olan plot zamanı benim makina 20 plot basıyor da HDD yok mesela :D Düşük kapasite ile girilmez bence 0.2 Chia olunca yatıyor çünkü 4TB HDD ile fullesen bile 50 günde yatacak para. Birde zorluk artarsa o sürede 3 ayda alamazsın bile :D

Şu anda 80 Plot var. Günlük Hpool'dan 10 dolar yatıyor. Önemli olan plot zamanı benim makina 20 plot basıyor da HDD yok mesela :D Düşük kapasite ile girilmez bence 0.2 Chia olunca yatıyor çünkü 4TB HDD ile fullesen bile 50 günde yatacak para. Birde zorluk artarsa o sürede 3 ayda alamazsın bile :D
Bu bayağı zahmetli o zaman bir 128 TB falan sistem kurmak lazım adam akıllı kazanmak için @hakanbey30 hocamın dediği gibiyse erkenden piyasayı süpürmek gerekli yoksa onların fiyatı da fırlayacak. Cevabınız için teşekkürler.

10 TB Diskle 15 günde 0.2 Chia kazabiliyorsunuz. Bu da şu anda 2000 TL civarı yapıyor. Tabi burada amaç Kazandığınız parayı çekmek değil tamamen elinizin altında o birimi tutmak Hergeçen gün artacağını düşünürsek çok kaarlı bir yatırım he ileride tanesi 10 dolara düşerse geçmiş olsun :D

Yeni konular

Geri
Yukarı