Chia Coin Nedir ve Nasıl Kazım Yapılır?

Umarım öyle değildir. Fakat yanlış hesaplamadıysam sizin 1TB disk ile 0.2'ye ulaşmanız yaklaşık 85 gün alacak gibi.
Toplam kapasitem 5TB. Ploting işlemi yapıyorum arkada. Ay sonu herhalde ulaşırım.
1 TB ile yaklaşık 62 günde 0.2 XCH kazanılıyor ama zorluk arttığı için +5 gün daha ekleyelim.

1TB ile günlük 0,0031 XCH kazanıyorum.
0,0031 x 30 = 0,093 XCH ediyor.
0.2 su anda kaç para yapıyor hocam
112$ ediyor.

Oda su anda 50 dolar civarı yapıyor sanırım. Peki hocam bunu borsada direk satabiliyor musun?

Oda su anda 50 dolar civarı yapıyor sanırım. Peki hocam bunu borsada direk satabiliyor musun?
İnşallah satılıyordur. Deneyeceğim. Hesabıma 0.2 XCH hele gelsin.
Bilgi için kendimi kurban ediyorum.
50$ değil direkt 112$ ediyor. Şuan tanesi 564$.

Bende 6 TB disk sipariş ettim. Ama bilgisayarım yok. Alıp katılsam mı acaba diye düşünüyorum işte.

İlerleyen vakitlerde kazancınızı bize bildirebilirseniz sevinirim.

Bende 6 TB disk sipariş ettim. Ama bilgisayarım yok. Alıp katılsam mı acaba diye düşünüyorum işte.

İlerleyen vakitlerde kazancınızı bize bildirebilirseniz sevinirim.
Şuan borsa çok oynak olduğu için çok değişken olur kazancım ama bildirim.

Hiç satan yok mu forumda?

Burada HDD kapasitesi mi önemli hızı mi? Normal HDD kapasite yüksek oluyor ama hızı yavaş oluyor.
RAM ve işlemci önemli mi? Denemek istiyorum ama reel deneyimi olan var midir?

Burada HDD kapasitesi mi önemli hızı mi? Normal HDD kapasite yüksek oluyor ama hızı yavaş oluyor.

Hocam ben denedim RAM ve işlemcinin kaç çekirdekli olduğu önemli ploting işleminin kısa sürmesi için SSD'ye ihtiyacınız var onu söyleyeyim 2. olarak ise farming yapılacak diski seçtiğiniz yerde ise alanının büyük olması lazım ve yanlış bilmiyor isem satış yapmak için en az 1 chia lazım onu da blok kazarak çıkartabiliyorsunuz ama kısa sürede kâr etmek için giricekseniz 8 TB HDD 512 veya 1 TB da SSD lazım haberiniz olsun.

1 kişi var. 12000 TL kazandı. :/

Konuda bahsetmiştim tekrar bahsedeyim.
Şimdi 2 aşama var.

1.aşama ploting işlemi yani arsa oluşturma.
Bu aşama da yüksek hızlı bir disk kullanmak lazım. Yani SSD kullanmak lazım.
Hız neyi etkiliyor dersen, arsa oluşturma süresini düşüren faktörlerden birisi.
Arsa oluşturma hızını etkileyen diğer iki faktör ise işlemci ve RAM dir. Aşırı güçlü bir işlemciye gerek yok. Ben AMD Ryzen 5 1600 12nm ile yapıyorum. 16 GB RAM var. Genellikle arsa başına 5 GB RAM veriyorum. İşlemci tarafında gücü ve sanal çekirdek sayısı önemli.

2.aşama ise oluştuduğun arsaları depolayacağın yerdir.
Bu aşamadaki disklerin hızı önemli değil. 5900 RPM bir bile çok rahat yetiyor.
Bu aşamada önemli olan faktör depolama alanıdır.

Yaklaşık 1 gündür araştırıyorum. Öncelik hızlı olan m2 ssd ile plot oluşturmak bunlar hdd ye aktarmak sonra farm işlemine başlamak gerekiyormuş. Mesela 8 tb hdd yi doldurdu diyelim sonra farm edebiliyorsun. Lakin resmi havuz yok resmi havuz geldiğinde ufak yatırımcılar para kazanabilecekler diye bilgi edindim. Şuan çok pis şekilde para yatırasım var
Sanırım resmi havuz geliyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20210507_002052_066.jpg
    82,2 KB · Görüntüleme: 57
Aynı anda kaç plotting yapıyorsunuz ve kaç dakikada bitiyor?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…