Chia Coin Nedir ve Nasıl Kazım Yapılır?

Bir video izledim internetten indiriyor dedi adam o yüzden dedim hocam.
Yanı anda kaç plot oluşturabiliyor.
Plot bittikten sonra farm mi başlıyor.
İndirmiyor kontrol etmiştim. Hiç internet kullanmıyor. Zaten 260GB indirmeye kalksa 5-6 gün sürer benim internete göre.
Aynı anda plot yapma sayısı SSD'deki boş alana bağlı.
İlk defa plot bittiğinde bir tane senkronizasyon işlemi var o biraz uzun sürüyor ve internet hızına bağlı o ama sadece 1 defa yapıyor bir daha yapmıyor.
Bende 6 saat sürmüştü.
Bu işlemler bitince farming işlemine başlıyor. Bu kadar.

Bahsettiğim video bu ise bu adam çok hatalı anlatıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam bu iste önemli olan hızı belirleyen kazancı direk etkileyen islemci mi? RAM mi ? Ssd mi? Hdd zaten mekanik disk kullanacağız.

O değil de Chia coin'e ciddi ciddi girenler sayesinde nvme SSD'lerin ömürleri neymiş açık açık görebileceğiz. Çoğu SSD ömrünün 2-3 katı dayanabiliyor. Bakalım önümüzdeki aylarda forumlarda ve çeşitli platformlarda x marka SSD Chia coin yüzünden patladı tarzı başlıklar görünmeye başlar.

Birde piyasada yüksek boyutlu (10TB, 12TB) taşınabilir HDD kalmadı. Olanların da fiyatları 2 kat arttı. Daha işin başında HDD kıtlığı kendini hissettirdi. Neyse ki son kullanıcıya fazla yansımayacak gibi duruyor. Düşük boyutlu SSD ve HDD'lerde fiyat artışı veya stok problemleri gözükmüyor. Şimdilik.

Evet, ama güvenilir değil deniliyordu. Benim de kaybedecek bir şeyim yoktu. Girdim havuza hadi hayırlı artık.
Bir tane youtube videosu vardı. Bir Türk giriyordu havuza ve kazanç sağlıyordu. Bir de havuza girince para durumu nasıl oluyor. Havuz ile kesin kazanç oluyor mu?
Bir de bu ikisi uygun mudur Chia Coin için:
SSD:

HDD:

Son düzenleme:
Hocam ben 12 Tb ile başlıyorum bu akşam ama bu coin'in fiyatı çok hızlı düşüyor sabitlenir mi sizce belli bir rakama ?

Hocam ben 12 Tb ile başlıyorum bu akşam ama bu coin'in fiyatı çok hızlı düşüyor sabitlenir mi sizce belli bir rakama ?
Hiç bilmiyorum.
Havuz sana günlük ödeme yaptığı için kazanç olur.

Pool'a nasıl giriliyor?
1- Chia Coin'i ortalama ne kadar sürede kazanacağınızı söyler.
2- Aylık ne kadar kazanacağımızı söylüyor.
3- Chia Coin'in değerini yazıyoruz. Anlık değeri kendisi otomatik giriyor.
4- Toplam bu işleme ne kadar depolama alanı ayıracağımızı yazıyoruz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar ben kazıma başladım 12 plot bitirdim fakat senkronize etmiyor ve başlamadı da senkronizeye yardımcı olur musunuz?
merhabalar ben kazıma başladım 12 plot bitirdim fakat senkronize etmiyor ve başlamadıda senkroonizeye yardımcı olurmusunuz

İlki baya zaman alıyor. İnternet hızına da bağlı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…