Chia Coin Nedir ve Nasıl Kazım Yapılır?

Havuza geçince bilgisayar kapalı olsa da kazım yapıyor mu, öyle bir şeyler yazıyordu reddit ingilizce forumda, bilen var mı?

Pool çıkışı ertelenmiş.

Böyle olacağı belliydi onu erteleyip duracaklar ama hpool a da bir şey oldu şu anda site bakımda deyip duruyor.

Böyle olacağı belliydi onu erteleyip duracaklar ama hpool a da bir şey oldu şu anda site bakımda deyip duruyor.

Sunucu bakımı! Erişim, 15 Mayıs'ta saat 21'den önce açılacak, bu da arka plan madenciliğini ve kazançları etkilemeyecek. Mevcut sunucu bakımda.
Siteyi güncellıyorlar sanırım ama madencilikte sorun yok o devam ediyormuş.

Sunucu bakımı! Erişim, 15 Mayıs'ta saat 21'den önce açılacak, bu da arka plan madenciliğini ve kazançları etkilemeyecek. Mevcut sunucu bakımda.

Siteyi güncellıyorlar sanırım ama madencilikte sorun yok o devam ediyormuş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgilendirme için teşekkürler. Şimdi 40 tb emin olmak için soruyorum. Ayda 3000 dolar mı getiriyor?

Evet, şu an aktif bir sistemle kazım yaparsan 29 günde 3000 USD dolar civarı chia kazanırsın. Tabi bu fiyat çok daha aşağı ya da yukarı çıkabilir. Aşağıdan anlık olarak takibini yapabilirsin.

Merhabalar. Madencilik konusunda yeni yeni bilgilenme başladım. Şu an için 8tb bir alan olacak şekilde pc toplamayı ve sadece bu iş için kullanmayı düşünüyorum. Bana maliyeti 10000tl civarı olacak. 2-3 ay sonrasında bu maliyetimi karşılamış olur mu? Sıfırdan bu işe şu an girmek mantıklı mı? Sizler tecrübeli ve benden daha bilgilisiniz. Yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam 10k₺ 8 TB için fazla. 10100 + H410 + 16 GB RAM + 480 GB SSD yeter.

Yapmayı düşünüyorum. 8TB HDD ve 1TB SSD ile girmek mantıklı mı? Sonradan iyi para kazanmaya başlayınca takviye yaparım. Bu dediğim şekilde 10GB ram (16GB ram var hepsini vermek mantıklı mı?) ve 8 çekirdek versem (hız için) aylık ne kadar kazanabilirim az çok? Yoksa fazla mı değişken piyasa şu anda?

Hpool da güncelleme sonrası kazancım durdu. Sebebi ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…