Chia Coin Nedir ve Nasıl Kazım Yapılır?

Şu an sorun yok plotluyorum Hocam, 2. sine başladım.
Senkronizasyon da bitti.

Şimdi de HDD fiyatları uçmuş. Zaten Eth kazıyoruz yanında bunu da kazalım diye HDD fiyatlarına baktım 12 TB olanlar 2K dan 5K'ya çıkmış.
Parça parça almayı dene.
4-4-4 veya 3-3-3-3 mesela.
Kısmen daha uygun oluyor.
Ben 2 tane 5 TB'lık taşınabilir harici sipariş ettim.
Bir de 3 TB'lık HDD aldım.
3000 ₺ tuttu toplam.
1 TB'lık HDD'm ve 1 TB'lık M2SSD'm vardı zaten.
Onları boşalttım.
Şimdi onlarla başladım.
Artık hayırlısı.
Allah boşa çıkarmasın inşallah.
Bayağı meşakkatli bir iş.
Hele plotlama çok zor.

Selam arkadaşlar,
bende hpool havuzuna bir giriş yaptım öncelikle chia blockchain uygulamasında dizinleri çalıştırmıyorum sadece hpool da çalıştırıyorum doğrumu yapıyorum ? ve 2 3 saattir yaklaşık kazancım bu şekilde bir şeyler yanlış mı gidiyor acaba yoksa 6:30 dan sonra mı yansıyacak

Kardeş, hangi ayarlarda yaptın bu plotları, paylaşabilir misin?

Paylaştım zaten tekrar yazayım. HDD'yi ikiye böl.(bölümleri C ve D varsayarsak) geçici yeri C olarak seçtim. Kalıcı yeri D olarak seçtim. 8 GB RAM'dan 6 GB, 4 çekirdek işlemciden 2 çekirdek seçtim. Bu şekilde 10 saat gibi sürüyor. Şu anda plot işlemi bitsin geçici ve kalıcı yeri de aynı yere seçerek deneme yapacağım. Diğer sürücüden diğer sürücüye kopyalama işlemi yapmazsa daha az zamanda yapacağını tahmin ediyorum.

iyi ama plot oluştururken hdd yazma hızı ssd'nin çok altında, chia network'de yazdığına göre bu şekilde yapmana rağmen plotun10 saat içinde tamamlanması için sistemin çok sağlam bir cpu'ya (i9 ayarında) sahip olmalı
hocam bir plotu bitirmeniz ne kadar sürdü?

Bende siparişler gelene kadar bu şekilde değerlendirme yapıyorum. İşlemcimde o kadar iyi değil 7100 işlemcim.

Bende siparişler gelene kadar bu şekilde değerlendirme yapıyorum. İşlemcimde o kadar iyi değil 7100 işlemcim.
hocam normal şartlarda 24 saat sürmesi gerekiyor senin plot yapman, bir bug bulmuş olabilirsin sistemde )

Hocam normal şartlarda 24 saat sürmesi gerekiyor senin plot yapman, bir bug bulmuş olabilirsin sistemde )

Vallahi buradakilere bakınca bende bu kadar iyi beklemiyordum. Siparişlerim gelene kadar boş durmasın dedim. İyi oldu yani

3 tane 4 TB alabilirim, elimde boş 1 adet 500 GB Nvme M2 SSD var ama bu işin daha tam olarak nasıl yapıldığı konusuna hakim değilim. Zaten Eth kazımı yapıyorum, ikisi beraber nasıl olur onu da bilmiyorum.

3 tane 4 TB alabilirim, elimde boş 1 adet 500 GB NVMe M.2 SSD var ama bu işin daha tam olarak nasıl yapıldığı konusuna hakim değilim. Zaten ETH kazımı yapıyorum, ikisi beraber nasıl olur onu da bilmiyorum.

Hive OS kullanmıyorsan mümkün.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…