Chia Coin Nedir ve Nasıl Kazım Yapılır?

Dostum teşekkür ederim bir sey daha soracağım. Hpool da miner- miner plot kisminda online plotlarim offine olarak gözüküyor bunda yanlış birşey varmidir? Ama online miner kisminda plotlari online görüyorum
Bilemiyorum, Hpool uygulamasını kapatıp yeniden açın.
2 tane 2'5 inch 4TB taşınabilir HDD ile farming yapılabilir mi bilginiz var mı acaba?
Yapılabilir.
Plot oluştuktan sonra farming yaparken hdd hızının bir önemi var mı ?
Önemi yok.

Hocam şu linki bir verseniz de bizde görsek.
Ne linkini istiyorsun anlamadım ki.
En son 14 günlük 512 TL aldım, bir o kadar daha alsam 1.000 TL üzeri yapıyor. Oda 100 dolar üzeri yapmıyor mu? Ben sana ne ispatlamaya çalışacağım, inan inanma beni pek ilgilendirmiyor.
Şuan senin bildiğin kadar biliyoruz bizde. Yeni bir açıklama daha yapmadı.

Güvenlik kameraları için üretilen diskler Chia için en ideal disklerdir.
Bir şey daha soracam eğer fazla sıkmıyorsak.
4 TB fiyatları 8 TB fiyatlarına göre daha uygun. Yani 2 tane 4 TB alsak daha hesaplı oluyor, bu şekilde alıp kullanmak mı daha iyi yoksa 8 veya 10-12 TB mi?

Haklısın hocam bizde kazandık o paraları bugün yazdınız bu şekilde.
yyildirayy dedi:
Düşük. Şu anda benim 1660 Super kart 30 Mh/s ile günlük 0,00110 civarı kazıyor.
Saat 16:00 da hala cevap bekliyorum lolMiner Ethermine dediniz link verebilir misiniz?
Ben 33 mh ile 101 alıyorum. Bakın ben veriyorum size linki. https://ethermine.org/miners/b39c8b807c663b63bbd991732c9ce485a9993a43/dashboard
Link verirseniz demek ki benim sistemde bir sorun var neden yardımcı olmuyorsunuz?
Neden vermiyorsunuz anlamadım yoksa benim araba 180 yapıyor ama ben 220 dedimmi diyorsunuz?

Hayırlı olsun. Kazandığın 2 chia şu an 22000 lira yapıyor.

Meraktan soruyorum, plot mu artık ne işlem sonrası diskte ne tür bir dosya oluşuyor? NTFS olarak mı kalıyor disk? Yoksa diskleri özel bir formatta mı kullanıyor?

hocam CrystalDiskMark ile PCIe 1X slotuna taktığım nvMe M2 SSD hızını ölçtüm, sonuçlar çok düşük çıkıyor, okuma yazma 200MB'nin altında çıkıyor.. Slotu PCIe X16ya taksam acaba değişir mi hız?

Meraktan soruyorum, plot mu artık ne işlem sonrası diskte ne tür bir dosya oluşuyor? NTFS olarak mı kalıyor disk? Yoksa diskleri özel bir formatta mı kullanıyor?

NTFS diske bir format atmıyosunuz...

Bu 2. disk mi yoksa çevirici ile mi taktın? Nasıl bir şekilde bağladın? X470 AMD anakartlarda 2 yuvayada mesela M.2 takınca X2'ye düşüyor ve hız düşüyor. Ne yaptığını biraz daha açıklarsan bir çözüm bulunabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…