Chia Coin Nedir ve Nasıl Kazım Yapılır?

Evet hocam biraz karışık tam olarak mantığı ne? Neden depolama alanı satın alıyorsunuz? Yatırım yapılmalı mı sizce?
Mantığını tam olarak bilmiyorum. Yeni çıktı daha pek bir kaynak yok.
Depolama alanı almamızın sebebi ise bu parayı SSD ve HDD'lerden üzerinden kazanıyoruz. Ekran kartı ile kazanmıyoruz.
Örneğin çekme limiti 1 XCH ise ona ulaşmanız için tahmini süreçten bahsediyor. Plot sayınız arttıkça bu değer düşüyor.
Biraz açıklayabilir misiniz?

Yukarıda mesajımda ekran görüntüsü atmıştım.

senkronizasyon kaç yıl sürüyor allahaşkına 5 saatir 22528/220775 yavaş yavaş artıyor

senkronizasyon kaç yıl sürüyor allahaşkına 5 saatir 22528/220775 yavaş yavaş artıyor
Internet hızına bağlı olarak değişiyor ilk senkronizasyon. Ancak temelde bu yeterli değil. Aynı zamanda kendi harddisk'lerinde plot yaratmak gerekiyor. Senkronizasyon devam ederken plot yaratmak mümkün.

Piyasaya 20 Dolar'la çıkma kısmını unutun.

$20'a mı çıkacak
Balon diyenler bu tarafa bakmasın. (!)

Chia madenciliğinde %30 plot ilerlemesi vardı bilgisayar kapanıp açılınca sıfırlandı neden kaldığı yerden devam etmiyor?

plotlamanın sonunda bilgisayarın çektiği güç mü artıyor? tam o sıralarda bilgisayarım kapanıyor benim. 6 saat bekleyip çöpe gitti her şey iki kere

Bende 2 TB SSD yarıya kadar doldu yarısında bilgisayar disk bozuk diye hata verdi bir dahada bağlanmadı. Oysa usb'den bağladığım ssd bozuk değil bir ay önce satın almıştım ve ilk defa Chia çiftliğinde kullanmak istedim. Bilgisayarımı kapattım açtım ssd çalışıyor. Chia programını açtığımda bağlantı kuruyor senkronize ediyor ama plot olarak bağlanmıyor.
SSD'ye format attım Chia softwaresine eskisi gibi SSD'i tanıttım format attığım plot yazılımları yeniden geldi. ama SSD ye bilgisayarım sayfasından baktığımda eskisi gibi yarıya kadar doluluk oranını gösteren mavi renk asla gözükmüyor sanırsınız SSD boşmuş gibi gri renkli. Neden böyle oluyor anlayabilmiş değilim. Şuan plot başlamışlığı %1 olarak gözüküyor.
Bende de iki defa 7 saatlik plot çalışmam çöpe gitti gözüküyor oysa plot dosyalarının yazılımları SSD de duruyor. Tekrar bağlandığında bu dosyaları tanıyıp kaldığın yeri asla işaret etmiyor yada kaldığın yerden başlamıyor. Varsa bir yolu onuda ben bilmiyorum. Peki bağlantı kurulmayan SSD ye veya Hard Diske kayıt ettiği plot dosyaları ne işe yarayacak tanımıyorsa USB diski formatlamak belkide en iyisi. Bilen varsa yardım ederse sevinirim.

Son düzenleme:
1000 dolardan başladı, beş dakikada 2500 dolara çıktı, 5 dakikada geri 1000 dolara indi. Şu anda çok fazla satış emri var. Madenciler bu fiyatlardan ellerini çıkartmak istiyor haklı olarak. Ben 1 Chia ile 64 GB RAM ve 4 TB NVME SSD masrafımı (toplam masrafım) çıkarmış fazlasıyla oldum bile. O yüzden bu fiyatlar erken başlayanlar için çok iyi, dolayısıyla düşecektir. Satış baskısı, talepten daha fazla.

300-500 dolar bandında stabil olmasını bekliyorum. Ama madencilik tarafında olduğu gibi alım tarafında da hype oluşursa 2000-3000 dolarlar da mümkün.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…