Chipset Driver Nedir?

silverhand

Kilopat
Daha fazla  
Chipset driver nedir, ne işe yarar, nasıl kurulur, neye göre kurulur, kurulması elzem bir şey midir? Sorularımı cevaplayıp yardımcı olursanız sevinirim.

Chipset ya da yonga seti, bilgisayarın anakartı üzerindeki temel ve bütünleşik arabirimleri yöneten ve bunlar arasındaki veri akışını sağlayan bir çeşit işlemcidir(Vikipedi tanımıdır). Driver da onun sürücüsüdür.

Ben Driver Booster üzerinden güncelledim. Herhangi bir fark hissedemedim. O yüzden kurulması elzem değil ancak yine de güncel tutulsa daha iyi olur. Sorun yaşatırsa sistem geri yüklemeden geri alabilirsiniz

Chipset ya da yonga seti, bilgisayarın anakartı üzerindeki temel ve bütünleşik arabirimleri yöneten ve bunlar arasındaki veri akışını sağlayan bir çeşit işlemcidir(Vikipedi tanımıdır). Driver da onun sürücüsüdür.

Ben Driver Booster üzerinden güncelledim. Herhangi bir fark hissedemedim. O yüzden kurulması elzem değil ancak yine de güncel tutulsa daha iyi olur. Sorun yaşatırsa sistem geri yüklemeden geri alabilirsiniz
Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı