Çözüldü Chipset sürücüsü kurduktan sonra touchpad çalışmamaya başladı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

LugeR1

Decapat
1, 2, 3 ve 4. kimlikler için chipset sürücüsünü kurman gerekiyor. Aşağıdaki linkten indirip kurabilirsin. Kurulum adımlarını spoiler içerisinde anlattım.
1- Windows+R yaparak Çalıştır'ı aç.
2- İndirdiğin SetupChipset.exe dosyasını Çalıştır sekmesinin içine sürükle.
3- Oluşan dosya yolunun başına ve sonuna çift tırnak koy, ardından en sona boşluk bırakarak -overall yaz.
4- Tamam'a bas. Kurulum başlayacaktır, kurulum adımlarını izleyerek kurulumu tamamla.
5- Kurulum bittikten sonra bilgisayarını yeniden başlat.

howtoinstallintelchipsetdriver.png

Sonuncu, yani 5. kimlik için ise Realtek kart okuyucusu sürücüsünü kurman gerekiyor. Aşağıdaki linkten indirip kurabilirsin. Yine kurulumunu spoiler içerisinde anlattım.
1- İndirdiğin RAR dosyasının içerisindeki "6-Card reader" klasörünü masaüstüne at.
2- Masaüstüne attığın bu klasörün içerisine girerek setup.exe'nin üzerine çift tıkla.
3- Kurulum başlayacaktır, ileri butonlarına basarak kurulumu tamamla.

Hocam teşekkürler sürücüler kuruldu fakat chipset sürücüsünü kurduktan sonra touchpad çalışmamaya başladı. Mouse takıp çıkardım gene de düzelmedi.

Dosya Ekleri

• 3.png
    3.png
    1,2 MB · Görüntüleme: 26
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Anlamlandıramadığım bir durum. Yüzlerce kez chipset sürücüsü kurulumu gerçekleştirmişimdir Intel ve AMD olmak üzere, hiçbirinde böyle bir sorun yaşamadım. Monster bilgisayarlar da buna dahil.

Açıkçası gerekli olan en güncel sürücü, ilk verdiğim sürücüydü. Problemin çözümü hakkında da bir fikrim yok. İnternetten araştırdığım kadarıyla böyle sorun yaşayanlar Windows'u güncelleyerek veya yeniden kurarak çözmüş sorununu. Yani geriye tek seçenek Windows'u yeniden kurmak kalıyor, üzgünüm.

Evet hocam ben de biraz araştırdım dediğiniz gibi. Müsait olunca güncel bir sürümle ile tekrar kurulum yapar denerim. Teşekkürler.

Hocam teşekkürler sürücüler kuruldu fakat chipset sürücüsünü kurduktan sonra touchpad çalışmamaya başladı. Mouse takıp çıkardım gene de düzelmedi.

Intel Serial I/O driver kurmanız yeterli.

Sürüm: 30.100.2132.2 WHQL
-Overall ile çalıştırınca hata veriyor. Direkt setupa tıklayıp kurdum. Sürümü düşürdüm ama bir şey değişmedi.

Dosya Ekleri

• hj.png
    hj.png
    1,2 MB · Görüntüleme: 33
Anlamlandıramadığım bir durum. Yüzlerce kez chipset sürücüsü kurulumu gerçekleştirmişimdir Intel ve AMD olmak üzere, hiçbirinde böyle bir sorun yaşamadım. Monster bilgisayarlar da buna dahil.

Açıkçası gerekli olan en güncel sürücü, ilk verdiğim sürücüydü. Problemin çözümü hakkında da bir fikrim yok. İnternetten araştırdığım kadarıyla böyle sorun yaşayanlar Windows'u güncelleyerek veya yeniden kurarak çözmüş sorununu. Yani geriye tek seçenek Windows'u yeniden kurmak kalıyor, üzgünüm.

Evet hocam ben de biraz araştırdım dediğiniz gibi. Müsait olunca güncel bir sürümle ile tekrar kurulum yapar denerim. Teşekkürler.

Intel Serial I/O driver kurmanız yeterli.

Sürüm: 30.100.2132.2 WHQL

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı