Chivalry: Medieval Warfare 0xc000007b Hatası

MehmetOn

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, daha önce birkaç farklı oyunda da karşılaştığım bu hatayı Process monitor ile çözüme kavuşturabilmiştik ama bu kez hangi dosyaları silmem-değiştirmem gerektiğini çözemedim. Oyun başlıkta da söylediğim gibi hata veriyor. Steam'den başlattığım zaman hata vermeden açılmıyor. Yerel dosyalara gidip oradan launch ettiğim zaman ise bu hata ile karşılaşıyorum. İlgili dosya drive linkinde: Logfile-Chivalry.PML

Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle Framework güncelleyin.
Ardından şu dosyaları silin:
C:\Windows\SysWOW64\d3dcompiler_43.dll
C:\Windows\System32\d3dcompiler_43.dll
C:\Windows\SysWOW64\d3dcompiler_47.dll
C:\Windows\System32\d3dcompiler_47.dll
Daha sonra DirectX yükleyin.
Olmaz ise tekrar rapor atın.
Rapor atarken .PML dosyasını RAR'larsanız boyutu çok daha düşük olacaktır. 40 MB upload etmek zorunda kalmazsınız.

Öncelikle Framework güncelleyin.
Ardından şu dosyaları silin:
C:\Windows\SysWOW64\d3dcompiler_43.dll
C:\Windows\System32\d3dcompiler_43.dll
C:\Windows\SysWOW64\d3dcompiler_47.dll
C:\Windows\System32\d3dcompiler_47.dll
Daha sonra DirectX yükleyin.
Olmaz ise tekrar rapor atın.
Rapor atarken .PML dosyasını RAR'larsanız boyutu çok daha düşük olacaktır. 40 MB upload etmek zorunda kalmazsınız.

Cevabınız için teşekkür ederim. Şu dosyayı; System32\d3dcompiler_47.dll silemiyorum. Şu anda kullanıldığı için silinemiyor deniyor. PC'yi yeniden başlattım, bütün uygulamaları kapattım ama yine de aynı sorunu alıyorum. Buna ek olarak Net Framework güncelleştirmesi yapılamıyor çünkü hali hazırda yüklü olduğu söyleniyor. Kaldırmaya çalıştım ama bulamadım. Nasıl çözebilirim bu sorunları?
Tekrar teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle NetFrameWork güncelle.
Sonra şu dosyaları tamamen sil:
C:\Windows\SysWOW64\D3DCOMPiLER_47.dll
C:\Windows\System32\D3DCOMPiLER_47.dll
Ardından DirectX yükle ve Windows güncellemelerini yap.

Net framework yüklü olduğu için güncellememe izin vermiyor, ek olarak PC'den de kaldıramıyorum.
SysWow64'da belirtilen dosya bulunamıyor. System32'deki dosya da silinemiyor bir başka program tarafından kullanıldığı için. Kullanılan programın işlemini sonlandırınca anında geri geliyor. Buna rağmen oyunun 32 bit versiyonu çalışmaya başladı neden bilmiyorum. Oradan devam edeceğim ben de çünkü çözülecek gibi durmuyor bu sorun. Yardımınız için teşekkür ederim.

Net framework yüklü olduğu için güncellememe izin vermiyor, ek olarak PC'den de kaldıramıyorum.
SysWow64'da belirtilen dosya bulunamıyor. System32'deki dosya da silinemiyor bir başka program tarafından kullanıldığı için. Kullanılan programın işlemini sonlandırınca anında geri geliyor. Buna rağmen oyunun 32 bit versiyonu çalışmaya başladı neden bilmiyorum. Oradan devam edeceğim ben de çünkü çözülecek gibi durmuyor bu sorun. Yardımınız için teşekkür ederim.
Oyunun 32 bit sürümünde hata görünmüyor zaten.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı