Chkdsk Bad Sector Düzeltiyor mu?

Sekmenin tamamına paylaşınız.
1613920193546.png

Geri kalanı böyle. HD Tune penceresi büyüse tam atacaktım. :D

Diskte 17 tane bozuk sektör var. Bunu dışında 81 tane de bozuk olabilecek sektör var gözüküyor. Chkdsk bu sektörleri kullanıma kapatmıştır ama tavsiyem Low Level Format atmanız ya da Windows üzerinden diski hızlı biçimlendirme tikini kaldırıp biçimlendirmeniz.

Diskte 17 tane bozuk sektör var. Bunu dışında 81 tane de bozuk olabilecek sektör var gözüküyor. Chkdsk bu sektörleri kullanıma kapatmıştır ama tavsiyem Low Level Format atmanız ya da Windows üzerinden diski hızlı biçimlendirme tikini kaldırıp biçimlendirmeniz.

Sectorler kapalı dursa yetmiyor mu? Yada biçimlendirince sectorler devre dışı mı kalıyor?
Diskin kalan yarısı da böyle.
1613920800324.png

Son düzenleme:
Yeterde SMART'a bildirilmemiş sektörler varsa onlara veri yazılırsa veriler bozulabilir.

Biçimlendirince disk o sektörler bozuksa devre dışı bırakıyor. Bozuk değillerse disk o sektörleri tekrar kullanacaktır.
Hocam diskin diğer kısmına da CHKDSK yaptım, ondan sonra hızlı olmayan biçimlendirmeye soktum.
bs.png

Çok kötü görünüyor mu?

Chkdsk komutu bad sektörün olduğu yerdeki verileri bad sectör olmayan yere taşır üstünü kapatmaz.

Kötü gözüküyor. Disk kaç bölüm? Kaçıncı bölümü biçimlendirdiniz? Biçimlendirdiğiniz bölümün Chkdsk sonucu mu bu? HD Tune'den health sekmesini tekrar paylaşınız.
Toplam 2 bölüm var. Biri 50 GB, diğeri 90 GB. 50 GB olan bölüm ilk paylaştığım resimdeki. 2 bölümü de biçimlendirdim.
1614003047091.png

1614003053277.png

Hocam, konuyla alakasız olacak ama Repartion Bad Drive diski düzeltebilir mi? Zaten disk boş şu anda.

İki bölümü de biçimlendirdiğinizi söylüyorsunuz ama bozuk olabilecek sektörlerin sayısı sıfırlanmamış.
Chkdsk'de çok fazla bad sector bulduğunu söylüyor. Bu sektörlerin sayısı SMART'a bildirilenlerden çok fazla.

Chkdsk doğru söylüyorsa bu disk adam olmaz. Diski tek bölüm yapıp tekrar biçimlendiriniz. Sonra Chkdsk /b komutunu uygulayınız. Ya da dediğiniz programı deneyin.
Hocam, konuyla alakasız olacak ama Repartion Bad Drive diski düzeltebilir mi? Zaten disk boş şu anda
O programı ilk defa duyuyorum. İsterseniz deneyin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı