Çözüldü Chkdsk NTFS disk hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TRCONNOR

Centipat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
INTEL 515 GB
Anakart
LENOVO 82K2
Dostlar merhaba resimde görüldüğü gibi komut çalışmıyor. Bilgisayarıma USB kablo ile bir adet SATA SSD bağlı arada disk bozuk ve erişilemez hatası alıyorum. Bende chkdks komutunu kullanıyorum. Neyse fakat bu sefer komut işe yaramad. I şu an yeni bir SATA SSD alacak bütçem yok. Komutun çalışması için ne yapmam gerek? Yardım eder misini?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (480).png
    Ekran Görüntüsü (480).png
    33,9 KB · Görüntüleme: 28
Çözüm
Önemli olan şeye bak. Formatı bas gitsin.

Hocam diskim hiç açılmıyor ki :D

Düzeltme şansımız hiç yok mu SATA SSD direk PC içine taksak mesela USB kablo ile bağlı şu an.

Diskin içinde erişmeniz gereken önemli veriler var mı?

Hocalarım şaka gibi diski biçimlendir seçeneğinden diski formatladım PC yeniden başlattım tabii haliyle disk açıldı neyse bu sefer dedim bir deneyeyim chkdks komutunu yazdım ve NTFS olmasına hala CMD hata vermeden komutu kabul etti şaka gibi sinirden çıldırdım 70 GB'lık oyun gitti :D

Başına böyle bir şey gelipde konuyu okuyan olursa diye

Bende 4. yöntem işe yaradı galiba tek çözüm format gibi duruyor.
Dostlar merhaba resimde görüldüğü gibi komut çalışmıyor. Bilgisayarıma USB kablo ile bir adet SATA SSD bağlı arada disk bozuk ve erişilemez hatası alıyorum. Bende chkdks komutunu kullanıyorum. Neyse fakat bu sefer komut işe yaramad. I şu an yeni bir SATA SSD alacak bütçem yok. Komutun çalışması için ne yapmam gerek? Yardım eder misini?

Hocam diskim hiç açılmıyor ki :D

Düzeltme şansımız hiç yok mu SATA SSD direk PC içine taksak mesela USB kablo ile bağlı şu an.

Hocalarım şaka gibi diski biçimlendir seçeneğinden diski formatladım PC yeniden başlattım tabii haliyle disk açıldı neyse bu sefer dedim bir deneyeyim chkdks komutunu yazdım ve NTFS olmasına hala CMD hata vermeden komutu kabul etti şaka gibi sinirden çıldırdım 70 GB'lık oyun gitti :D

Başına böyle bir şey gelipde konuyu okuyan olursa diye

Bende 4. yöntem işe yaradı galiba tek çözüm format gibi duruyor.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı