Chrome adres çubuğundan YouTube'da arama yapma özelliği kayboldu

manrotten

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,

Son olarak çerezleri temizledikten sonra çok aktif kullandığım bir Chrome özelliği kayboldu ve geri getiremedim.

Youtube ya da Google Translate üzerinde bir şey aramak için
"y" tuşuna basıp Tab tuşuna bastığımızda aramak istediğimiz şeyi yazıp entera bastığımızda o aramayı siteye girmeden direk yapabiliyorduk. Çerezleri geçmişi temizledikten sonra o özellik kayboldu.

Burada görselde "Bu sekmeye geç" seçeneği yerine "Ara" seçeneği çıkıyordu ve tab tuşuna bastığımız anda sadece örnek:kurtlar vadisi yazıyorduk ve youtube içinde kendisi otomatik olarak arama gerçekleştiriyordu. Link olarak otomatik olarak "https://www.youtube.com/results?search_query=kurtlar+vadisi" bu aramayı kendisi gerçekleştiriyordu.

Lakin dediğim gibi bu özelliği aktif hale getiremedim bir türlü...

Edit: chrome://settings/searchEngines buradan etkinleştirdim sorun çözüldü.

Dosya Ekleri

• 2.png
    2.png
    15,2 KB · Görüntüleme: 97
  • Adsız.png
    Adsız.png
    8,5 KB · Görüntüleme: 97
Son düzenleme:
Eyvallah

Son olarak çerezleri temizledikten sonra çok aktif kullandığım bir Chrome özelliği kayboldu ve geri getiremedim.

YouTube'ya da Google Translate üzerinde bir şey aramak için
"Y" tuşuna basıp Tab tuşuna bastığımızda aramak istediğimiz şeyi yazıp entera bastığımızda o aramayı siteye girmeden direk yapabiliyorduk. Çerezleri geçmişi temizledikten sonra o özellik kayboldu.

Burada görselde "Bu sekmeye geç" seçeneği yerine "Ara" seçeneği çıkıyordu ve Tab tuşuna bastığımız anda sadece örnek: Kurtlar Vadisi yazıyorduk ve YouTube içinde kendisi otomatik olarak arama gerçekleştiriyordu. Link olarak otomatik olarak "https://www.youtube.com/results?search_query=kurtlar+vadisi" bu aramayı kendisi gerçekleştiriyordu.

Lakin dediğim gibi bu özelliği aktif hale getiremedim bir türlü...

Edit: chrome://settings/searchEngines buradan etkinleştirdim sorun çözüldü.

Geri
Yukarı